Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > China Eastern Airlines chce odškodnenie za pozastavenie prevádzky strojov Boeing 737 Max

China Eastern Airlines chce odškodnenie za pozastavenie prevádzky strojov Boeing 737 Max

PEKING 11. apríla (WebNoviny.sk) – Spoločnosť China Eastern Airlines, ktorá je jednou z troch hlavných štátnych čínskych leteckých firiem, sa stala ďalším dopravcom, ktorý žiada amerického výrobcu lietadiel Boeing o kompenzácie pre pozastavenie prevádzky strojov 737 Max po dvoch tragických haváriách.

Boeingu predložil požiadavky

Manažéri China Eastern Airlines uviedli, že dopravca „predložil požiadavky“ Boeingu. Informovali o tom čínske médiá. Čínska štátna televízia, denník China Youth Daily a ďalšie médiá nezverejnili finančnú stránku požiadaviek.

Konštatovali však, že vplyv na China Eastern Airlines je obmedzený, pretože pozastavenie prevádzky 737 Max nastalo v období nízkej leteckej prepravy.

Plánuje pokračovať v nákupe strojov

Štátna firma China Aircraft Leasing Group Holdings, ktorá je najväčšou čínskou firmou na lízing lietadiel, uviedla, že rozhodne ako pokračovať v plánovanom nákupe strojov 737 Max po tom, ako uvidí, ako Boeing vyriešil potenciálne problémy.

China Aircraft Leasing Group Holdings si objednala sto strojov 737 Max. „Očakávame, že možno nastane malé odloženie dodávok, ale nie je to isté,“ uviedla hovorkyňa firmy Song Xuan.

Viac k témam: Boeing 737 MAX, China Eastern Airlines, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302), Lion Air
Zdroj: Webnoviny.sk – China Eastern Airlines chce odškodnenie za pozastavenie prevádzky strojov Boeing 737 Max © SITA Všetky práva vyhradené.

Top