Ste tu
Home > Film a TV > Český herec Luděk Munzar zomrel po ťažkej chorobe, získal cenu za celoživotné majstrovstvo

Český herec Luděk Munzar zomrel po ťažkej chorobe, získal cenu za celoživotné majstrovstvo

BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) – Vo veku 85 rokov zomrel český herec Luděk Munzar. Smutnú správu pre portál iDNES.cz potvrdil hovorca českého Národného divadla Tomáš Staněk s tým, že herec zomrel v sobotu nadránom po ťažkej chorobe. V posledných chvíľach pri ňom bola rodina.

Luděk Munzar sa narodil 20. marca 1933 v malom meste Nová Včelnice. Študoval na DAMU a neskôr pôsobil v českom Národnom divadle. Predstavil sa vo filmoch ako napríklad Kočár do Vídně (1966), Žert (1968), Ta chvíle, ten okamžik (1981), Tretí princ (1982), Lev s bílou hřívou (1986), Nevinnost (2011) či v seriáli Synové a dcery Jakuba skláře (1985).

Venoval sa aj dabingu, svoj hlas prepožičal napríklad Paulovi Newmanovi alebo Morganovi Freemanovi. V roku 2000 dostal Cenu Františka Filipovského za celoživotné majstrovstvo v dabingu. Jeho druhou manželkou bola herečka Jana Hlaváčová.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Český herec Luděk Munzar zomrel po ťažkej chorobe, získal cenu za celoživotné majstrovstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Top