Ste tu
Home > Divadlo > Česká divadelná scéna smúti, zomrel Václav Kotek z Divadla Járy Cimrmana

Česká divadelná scéna smúti, zomrel Václav Kotek z Divadla Járy Cimrmana

27.7.2019 (Webnoviny.sk) – Vo veku 66 rokov zomrel český herec Václav Kotek, ktorý bol dlhodobým členom, hovorcom a manažérom Divadla Járy Cimrmana. Smutnú správu potvrdil portálu iDNES.cz jeho kolega Zdeněk Svěrák.

„Je to pre nás nečakaná rana, som z toho zdrvený,“ povedal herec.

Podľa portálu Blesk.cz Kotka našli vo štvrtok bez známok života v jeho dome v Karlštejne. Svěrák, ktorý sa odvolával na jeho syna, herca a režiséra Vojtěcha Kotka, pre portál TN.cz uviedol, že nešťastne spadol zo schodov a zlomil si väzy.

Václav Kotek*

*sa narodil 3. februára 1953. V Divadle Járy Cimrmana najprv pôsobil ako technická podpora, neskôr sa začlenil aj do jeho súboru. Predstavil sa v dvanástich hrách ako napríklad České nebe, Hospoda na mýtince, Nemý Bobeš alebo Vyšetřování ztráty třídní knihy. Zahral si aj vo filmoch Kulový blesk (1978), Rozpuštěný a vypuštěný (1984) a Nejistá sezóna (1987). V roku 2007 viedol výpravu do ruského pohoria Altaj, s ktorou vystúpil na nepomenovanú horu. Tej dali meno Hora Járy Cimrmana.

Viac k témam: Divadlo Járy Cimrmana, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Česká divadelná scéna smúti, zomrel Václav Kotek z Divadla Járy Cimrmana © SITA Všetky práva vyhradené.

Top