Ste tu
Home > Zaujímavosti > Budú dražiť župan i pyžamo Hugha Hefnera, výťažok poputuje na konto nadácie

Budú dražiť župan i pyžamo Hugha Hefnera, výťažok poputuje na konto nadácie

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 13. októbra (WebNoviny.sk) – Fanúšikovia zosnulého amerického podnikateľa a vydavateľa Hugha Hefnera budú môcť získať jeho ikonické čierne hodvábne pyžamo, červený župan či bielu kapitánsku čiapku.


Všetky menované predmety, a mnoho ďalších, bude v ponuke dvojdňovej dražby aukčného domu Julien’s, ktorá sa začne 30. novembra.


Odhadli predajné ceny

Známy červený župan zakladateľa pánskeho magazínu Playboy by sa mohol podľa odhadov predať za päťtisíc dolárov (v prepočte zhruba 4 320 eur) a pyžamo za tisíc až dvetisíc dolárov (860 – 1 730 eur). Celý výťažok z aukcie poputuje na konto Hefnerovej nadácie, ktorá vznikla v roku 1964 na podporu občianskych práv a slobôd.

„Či to bolo pretváranie jeho spoločnosti na jednu z najznámejších globálnych značiek v dejinách alebo obhajoba spoločenských, sexuálnych a občianskych práv, môj otec viedol výnimočný život ako vydavateľský, spoločenský a kultúrny priekopník a zanechal po sebe odkaz, na ktorom bude ďalej pracovať jeho nadácia,“ vyjadrila sa v stanovisku Hefnerova dcéra Christie, ktorá v súčasnosti vedie nadáciu.

Hefner zomrel vo veku 91 rokov

Ďalšie predmety, ktoré sú v ponuke aukcie, sú napríklad jedna z jeho fajok, kompletná zbierka zviazaných vydaní Playboya, pôvodný kľúč od Playboy Clubu, jeho hviezda z hollywoodskeho Chodníka slávy, ktorú mal vo svojom sídle, či manžetové gombíky s logom Playboya.

Záujemcovia si budú môcť dražené predmety pozrieť počas štvordňovej výstavy, ktorá sa začne 26. novembra. Hefner zomrel 27. septembra 2017 vo veku 91 rokov na zlyhanie srdca a pľúc v jeho Playboy Mansion.

Viac k témam: dražba, Hugh Hefner, playboy
Zdroj: Webnoviny.sk – Budú dražiť župan i pyžamo Hugha Hefnera, výťažok poputuje na konto nadácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top