Ste tu
Home > Hokej > Bratislava sa môže stať malou Prahou, podľa Řepíka budú mať MS v hokeji 2019 špecifický nádych

Bratislava sa môže stať malou Prahou, podľa Řepíka budú mať MS v hokeji 2019 špecifický nádych

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Český útočník Michal Řepík pred májovými majstrovstvami sveta v ľadovom hokejovej na Slovensku si myslí, že Bratislava by sa počas šampionátu mohla stať malou Prahou.

Práve hlavné mesto SR bude hostiť súboje základnej B-skupiny, v ktorej sa okrem Čechov predstavia aj Švédi, Rusi, Švajčiari, Nóri, Lotyši, Rakúšania a Taliani. Tridsaťročný krídelník v absolvoval väčšiu časť ostatných dvoch sezón v Slovane Bratislava a v máji by sa do slovenskej metropoly vrátil.

„Veľmi rád by som si ten turnaj chcel užiť,“ povedal podľa hokej.cz. Řepík to však nebude mať jednoduché, keďže hlavný kouč výberu ČR Miloš Říha, ktorý v minulosti viedol bratislavský Slovan v KHL, bude mať k dispozícii viacero hráčov zo zámorskej NHL. „Idem do prípravy s tým, že sa popasujem o nomináciu, Uvidíme, či mi to vyjde,“ pokračoval.

Podľa Řepíka sú pre hokejistu každé majstrovstvá sveta veľkou vecou, no šampionát v Bratislave bude mať pre Čechov špecifický nádych. „Bude to taký druhý domov. Príde množstvo českých fanúšikov, haly bude natrieskané. Bolo by krásne to zažiť. Povedal by som, že by to mohla byť taká malá Praha. V roku 2015 som zažil domáce MS ako fanúšik a teraz dám do toho všetko, aby som to prežil na ľade,“ dodal Řepík.

Viac k témam: česká hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava sa môže stať malou Prahou, podľa Řepíka budú mať MS v hokeji 2019 špecifický nádych © SITA Všetky práva vyhradené.

Top