Ste tu
Home > Zaujímavosti > Blue Origin vyšle do vesmíru prvú posádku, na palube plánuje byť aj zakladateľ Amazonu Jeff Bezos

Blue Origin vyšle do vesmíru prvú posádku, na palube plánuje byť aj zakladateľ Amazonu Jeff Bezos

Zdieľaj tento článok

7.6.2021 (Webnoviny.sk) – Americký podnikateľ Jeff Bezos bude na palube prvého letu s posádkou jeho vesmírnej spoločnosti Blue Origin. Oznámil to na službe Instagram s tým, že v rakete New Shepard s ním bude aj jeho brat a víťaz ešte trvajúcej aukcie. Let, ktorý odštartuje z Texasu, je naplánovaný na 20. júla, na výročie pristátia Apolla 11 na Mesiaci.


„Vidieť Zem z vesmíru, to vás zmení, zmení to váš vzťah s touto planétou. Je to jedna Zem,“ vyjadril sa zakladateľ spoločnosti Amazon vo videu na Instagrame. Ako v ňom tiež vysvetlil, letieť chce preto, lebo to chcel „urobiť celý svoj život“. „Je to dobrodružstvo. Je to pre mňa veľká vec,“ povedal.


Aukcia na miesto v New Shepard sa končí v sobotu. Najvyššia ponuka má v súčasnosti hodnotu 2,8 milióna dolárov. Aukcia má takmer 6 000 účastníkov zo 143 krajín. Víťaznú sumu darujú nadácii Club for the Future, ktorú založila Blue Origin. Jej misiou je inšpirovať budúce generácie k práci v oblasti vedy a techniky a pomôcť vytvárať budúcnosť života vo vesmíre.

Viac k témam: prvý let do vesmíru
Zdroj: Webnoviny.sk – Blue Origin vyšle do vesmíru prvú posádku, na palube plánuje byť aj zakladateľ Amazonu Jeff Bezos © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top