Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Automobilka Groupe PSA vyrobila v Trnave prvé vozidlá s elektrickým pohonom

Automobilka Groupe PSA vyrobila v Trnave prvé vozidlá s elektrickým pohonom

TRNAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Trnavská automobilka Groupe PSA vyrobila prvé vozidlá novej generácie Peugeotu 208 s elektrickým pohonom. Ide o historicky prvé elektromobily vyrobené v Trnave, určené sú na testovanie.

K zákazníkom sa prvé autá s nulovými emisiami CO2 dostanú pravdepodobne koncom tohto roka, prípadne začiatkom roku 2020. Cena vozidiel s elektrickým pohonom nebola zatiaľ stanovená, automobilka preto o plánoch s týmto modelom hovorí len opatrne.

Prejde stovky kilometrov

Všetko závisí od toho, ako zareaguje trh. Až po zverejnení ceny a po rozbehnutí marketingovej kampane budeme vedieť, aký je záujem zákazníkov o konkrétny model. V prípade elektromobilu hovoríme rádovo o desaťtisícoch kusov ročne,“ povedal hovorca trnavskej automobilky Peter Švec.

Nová generácia modelu Peugeot 208 bude k dispozícii s elektrickým, benzínovým aj dieselovým pohonom, vonkajší vzhľad týchto verzií je prakticky rovnaký.

Elektromobil z Trnavy prejde na jedno nabitie 340 kilometrov, nabíjať ho možno cez domáce wallboxy alebo na komerčných nabíjacích staniciach. Elektromobily sú vyrábané na jednej linke spolu s ostatnými modelmi automobilky.

Objem výroby rastie

V minulom roku vyrobila automobilka Groupe PSA Slovakia rekordných 352 007 vozidiel, pričom objem výroby v Trnave rástol už sedem rokov po sebe. Ak sa na trhu nič zásadné nestane, tento rok by podľa Šveca mala výroba prekonať rok 2018.

Priamo v automobilke pracuje 4 500 ľudí, až 70 percent z nich má zmluvu na dobu neurčitú. Automobilka z roka na rok znižuje počet agentúrnych pracovníkov, momentálne ich má menej ako 5,5 percenta.

Viac k témam: elektromobily, Groupe PSA Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka Groupe PSA vyrobila v Trnave prvé vozidlá s elektrickým pohonom © SITA Všetky práva vyhradené.

Top