Ste tu
Home > Spravodajstvo > AUGUSTOVÝ ŠPECIÁL: TOP UDALOSTI, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

AUGUSTOVÝ ŠPECIÁL: TOP UDALOSTI, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

Zdieľaj tento článok

S príchodom nového mesiaca je tu aj náš nový pravidelný špeciál, v ktorom ti predstavíme TOP udalosti, ktoré by počas mesiaca august určite nemali ujsť tvojej pozornosti. Tak poďme na to! 


Futbalové zápasy Slavoja Trebišov


Je to podľa nášho názoru hlavná športová udalosť mesiaca. Po úspešnom štarte do novej sezóny, o ktorom si môžeš prečítať v tomto článku, nás v mesiaci august čakajú doma ďalšie dva zápasy. 6. augusta o 16:30 proti Snine 20. augusta o 16:00 proti Pušovciam. Vzhľadom na úspešne rozbehnutý nový ročník dúfame v plný bodový získ aj v týchto zápasoch a ty by si mal/a určite dúfať tiež.

Prípravné zápasy trebišovských hokejistov

Je potešujúce, že sa po viacročnej odmlke vrátil do nášho mesta aj druhý najpopulárnejší slovenský šport. Hráči a odchovanci, ktorí už niekedy v Trebišove pôsobili, dostanú šancu zahrať si II. hokejovú ligu, ktorá štartuje v septembri. Predtým však naši hokejisti odohrajú hneď niekoľko prípravných zápasov. 11. augusta, 18. augusta a 26. augusta odohrajú chalani prípravné zápasy proti viacerým celkom na michalovskom zimnom štadióne, avšak už 28. augusta odohrajú zápas proti juniorom z Miškolca zápas na trebišovskom zimáku a tam by si určite mal/a byť!

15. až 21. augusta – Intervencie 2016

To budú dni, kedy budeš musieť mať poriadne otvorené oči. Ak budeš chodiť ulicami mesta, samozrejme. Podujatie Intervencie 2016 je každoročne sa opakujúca prehliadka výtvarných zásahov vo verejnom priestore. Prvý ročník sa uskutočnil ešte v roku 2012. Podstata tkvie v tom, že profesionálni výtvarníci tvoria po dobu jedného týždňa na vybraných lokalitých mesta site-specific zásahy a diela, ktoré oživujú verejné priestory. Viac sa dočítaš TU

20. augusta – Deň otvorených gazdovských pivníc

Na prelom mesiacov august a september sa už tak trochu tradične dostáva k slovu vinárska oblasť Tokaj. Už celkovo 5. ročník jedinečného vínneho festivalu gazdovských vinárov – celodenná degustácia so skvelými ľuďmi v rodinnej atmosfére v tokajských pivniciach vo Veľkej Tŕni. Viac ako 15 vinárov. No na čo viac čakať?! Viac informácií nájdeš tu.

21. augusta o 15:00 – Poddargovské slávnosti a vareňe šľivkovoho ľekvaru

Nevieme síce, či to po účasti na Dni otvorených gazdovských pivníc budeš schopný/schopná absolvovať, no ak máš rada folklór, tak by si tu nemala chýbať. My sme v Dargove boli napríklad minulý rok. Účinkujúci sa nám páčili a šľivkový lekvár nám veľmi chutil!

25. a 26. augusta – Chlebom a vínom – Dožinky

Záver mesiaca bude fakt fantastický. Ako štart predohra v podobe kultúrneho podujatia s výborným renomé, Chlebom a vínom. Aktivít bude neúrekom. Či už pokus o prekonanie slovenského rekordu v ručnom pletení lana počas prvého dňa, alebo na druhý deň dožinkový sprievod mestom, vystúpenia folklórnych súborov, rôzne súťaže, názorné ukážky toho, ako to niekedy vyzeralo na poliach a na záver koncert známej speváčky Márie Čírovej. To bude bomba. Program TU.

27. až 28. augusta – Dni mesta Trebišov

Tradičné podujatie, kedy sa väčšina Trebišovčanov a aj Netrebišovčanov dostane do parku aspoň na chvíľu. Čas, kedy dochádza k stretnutiam ľudí, ktorí sa dávno nevideli. No proste typický záver leta prezentovaný podujatím Dni mesta Trebišov. Mrzí ma, že v čase písania tohto článku (31.7.) ešte stále nepoznáme program, no verím však, že bude dobrý a každý z nás si príde na niečo svoje.

Kalendár_august_2016

Zdieľaj tento článok

Top