Ste tu
Home > Veda a technika > Apple a Google predstavili nové emotikony, majú iné sexuálne orientácie aj zdravotné postihnutia

Apple a Google predstavili nové emotikony, majú iné sexuálne orientácie aj zdravotné postihnutia

Zdieľaj tento článok

18.7.2019 (Webnoviny.sk) – Nová séria “smajlíkov“, ktorú v stredu predstavili technologické giganty Apple a Google, v omnoho väčšej miere ako doteraz odráža odlišnosti medzi ľuďmi, vrátane rôznych sexuálnych orientácií či zdravotných postihnutí.


Nová sada smajlíkov, ktorá bude používateľom k dispozícii od jesene, obsahuje okrem tradičných nových príšeriek a zvieratiek aj voľne kombinovateľné dvojice postavičiek odlišných pohlaví či farieb pleti, z ktorých si používateľ môže nakombinovať celkovo 75 párov panáčikov držiacich sa za ruky.


Ďalšími novinkami sú postavičky na vozíčku, s umelými rukami či nohami a s vodiacim psom, ako aj symbol ucha s načúvacím prístrojom.

Súčasťou novej sady obrázkov, ktorú predstavili pri príležitosti stredajšieho Svetového dňa smajlíkov, sú aj leňochod, plameniak, tchor alebo zívajúci smajlík. Apple a Google vydávajú nové sady smajlíkov raz ročne.

Viac k témam: Apple, Google
Zdroj: Webnoviny.sk – Apple a Google predstavili nové emotikony, majú iné sexuálne orientácie aj zdravotné postihnutia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top