Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Agentúra Moody’s zhoršila pre vysoké dlhy ratingy automobilky Jaguar Land Rover

Agentúra Moody’s zhoršila pre vysoké dlhy ratingy automobilky Jaguar Land Rover

BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s Investors Service znížila britskej automobilke Jaguar Land Rover Automotive Plc takzvaný Corporate Family Rating (CFR) na B1 zo stupňa Ba3 a tiež PDR rating vyjadrujúci pravdepodobnosť neplnenia záväzkov (probability of default) na B1-PD z úrovne Ba3-PD. Výhľad ratingov zostáva negatívny.

„Toto zníženie odzrkadľuje očakávanie agentúry Moody’s, že dlhy spoločnosti zostanú na vysokej úrovni a voľný tok hotovosti bude v účtovných rokoch 2020 a 2021 negatívny,“ povedal Tobias Wagner, analytik agentúry Moody’s.

Automobilka Jaguar Land Rover sa totiž snaží dosiahnuť obrat výkonu v Číne, realizuje reštrukturalizačný program a pokračuje v investíciách do budúcej série modelov vrátane elektrických áut.

„Negatívny výhľad je odrazom náročnosti dosahovania obratu finančného výkonu v prostredí utlmeného trhu a toho, že iní výrobcovia áut sa tiež pripravujú na uvedenie elektrických vozidiel. Zároveň pretrvávajú riziká súvisiace s potenciálnym brexitom bez dohody a možným zavedením ciel zo strany USA,“ konštatoval Tobias Wagner.

Viac k témam: Jaguar Land Rover, Moody’s, rating
Zdroj: Webnoviny.sk – Agentúra Moody’s zhoršila pre vysoké dlhy ratingy automobilky Jaguar Land Rover © SITA Všetky práva vyhradené.

Top