Ste tu
Home > Šport > 8.ROČNÍK TENISOVÉHO TURNAJA V KUZMICIACH

8.ROČNÍK TENISOVÉHO TURNAJA V KUZMICIACH

Zdieľaj tento článok

Tento turnaj založili tenisoví nadšenci tri roky po vybudovaní tenisového ihriska v Kuzmiciach s nádejou, že sa vytvára tradícia každoročných zápolení o tenisového kráľa Slanskej Doliny.Má ambíciu stať sa turnajom širšieho miestneho významu,prebudiť záujem o tento pekný šport a v neposlednom rade spestriť život a športovú kultúru v tejto obci.


kuzmice

História turnaja


1.ročník tohto turnaja sa datuje do roku 1998, kedy sa prihlásilo 16 nadšencov tohto športu. Turnaj mal širokú vekovú škálu. Sily si zmerali štyridsiatnici s dorastencami. Finále sa uskutočnilo 21.júna 1998 a sily si v ňom zmerali nasadený hráč č.1 L.Lendacký a M.Toth , nasadený ako šestka turnaja. Pred veľmi slušnou návštevou 28 divákov sa historicky prvým víťazom tohto turnaja stal L.Lendacký.

1998

Plný očakávania a s napätím očákaval organizačný výbor koľko účastníkov sa prihlási do 2.ročníka. Veľkým prekvapením bola vysoká účasť cudzincov. Po uzavretí prihlášok sa počet hráčov uzavrel na čísle 37. Hneď v prvých kolách sa odohrali kvalitné zápasy, až prišiel finálový deň. 4.júla 1999 sa od samého obeda začalo s prípravou guľáša pre hráčov i divákov. Na finálovom stretnutí medzi Miroslavom Tothom a Mariánom Genom sa zúčastnilo až neuveriteľných 100 divákov! Naozaj obdivuhodné číslo, klobúk dolu. Víťazom turnaja sa stal 29-ročný Marián Geno, ktorý získal krásny putovný pohár a finančnú odmenu 1000 SK.

1999 r

1999

Slanská Dolina Open pokračoval svojím tretím ročníkom. Pred začiatkom turnaja bola pred organizátorov postavená otázka, či dokážu už po športovej ako aj materiálnej stránke zabezpečiť aspoň takú úroveň turnaja ako pred rokom. Počet účastníkov v roku 2000 bol 34. Turnaj mal znova vysokú kvalitu. 25.jún 2000 – to bol deň finále. Od rána sa nad Kuzmicami roztiahli mraky, z ktorých neprestajne pršalo. Organizátorov chytala panika, či sa vôbec finále odohrá. Nakoniec sa o 16:15 začalo . Prítomných 30 divákov videlo v chladnom počasí jasné víťazstvo Š.Cverňaka.

2000

Ako každý turnaj aj štvrté dejstvo tohto turnaja začalo prihláškami jednotlivých hráčov.Po nesmelom začiatku sa nakoniec prihlásilo 16hráčov. Bol to výrazný pokles oproti minulému roku, ale kedže tento ročník bol “udržiavajúci”postačilo to na zostavenie pavúka. Víťazom v roku 2001 sa stal ešte len 18-ročný Roman Bučko.

2001

Slanská dolina Open 2002 bol na dlhé roky posledným ročníkom tohto turnaja. Turnaja sa zúčastnilo už len 15 hráčov a víťazstvo sa podarilo obhájiť minuloročnému víťazovi Romanovi Bučkovi.

Nastala dlhá 12-ročná odmlka. Turnaj sa podarilo obnoviť v roku 2014 už pod zmeneným názvom ŠK Kuzmice Open 2014. Do turnaja sa prihlásilo 24 hráčov. Keďže bol kurt na začiatku sezóny v zlom stave, turnaj sa začal až koncom júla. Finálový zápas sa hral v chladnom počasí a sledovalo ho približne 20 divákov. Hetrik zavŕšil Roman Bučko, ktorému možno vďačiť za obnovu tohto turnaja.

2014

20142

V roku 2015 sa konal ďalší ročník ŠK Kuzmice Open. Do turnaja sa zapojila 31 hráčov a kvalita turnaja sa rapídne zvýšila. Víťazom už po štvrtýkrát v rade sa stal domáci Roman Bučko.

2015

20152

Od 1.júna 2016 prebieha už 8.ročník tohto tenisového turnaja. Do turnaja sa prihlásilo 28 hráčov, ktorí v mesiacoch jún-august budú bojovať o titul. Okrem hlavnej kategórie sa koná turnaj aj medzi juniormi či veteránmi. Organizátorovi sa podarilo zohnať aj niekoľko sponzorov , a o to bude tento ročník zaujímavejší. Samozrejme nesmie chýbať putovný pohár.

2016

Zdieľaj tento článok

Top