Domov > Šport > SLAVOJ DOMA VYHRAL NAD LIPTOVSKÝM MIKULÁŠOM, KTORÝ DOVTEDY NEPREHRAL

SLAVOJ DOMA VYHRAL NAD LIPTOVSKÝM MIKULÁŠOM, KTORÝ DOVTEDY NEPREHRAL

V poslednom zápase 6.kola II.futbalovej ligy proti sebe nastúpili domáci Slavoj Trebišov a hostia z MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Ako to dopadlo?

Futbalisti Slavoja sa po tretíkrát v aktuálnej sezóne predstavili na svojom štadióne. Z doterajších 2 domácich zápasov si pripísali 3 body po víťazstve nad rezervou Žiliny 1:0 a prehre s Lokomotívou Košice rovnakým výsledkom. Na súperových ihriskách sa nám až tak nedarilo a postupne sme prehrali v Šamoríne (0:2), Seredi (0:1) a naposledy aj v Bardejove (1:2). Pred týmto stretnutím sme sa tak nachadzáli na predposlednej priečke s negatívnym skóre 2:6.

Hostia z Liptovského Mikuláša pricestovali do Trebišova ako jediný tím, ktorý v súťaži ešte neokúsil trpkosť prehry. S bilanciou troch víťazstiev a dvoch remíz patrilo Tatranu 4.miesto so skóre 13:3. Aj preto boli hostia považovaní za mierneho favorita tohto zápasu.

Skvelý úvod Slavoja

Naši futbalisti skvele vstúpili do zápasu. Hrali agresívne, hostí napádali a už v 4.minúte sa najlepšie v šestnástke hostí zorientoval Jozef-Šimon Turík a strelou k ľavej žrdi otvoril skóre stretnutia. Hostia po našom strelenom góle ukázali, že nie náhodou sú na 4.mieste tabuľky a postupne mali územnú prevahu. Spočiatku to skúšali strelami z väčšej vzdialenosti, s ktorými si však náš brankár ľahko poradil. V 32.minúte mali Liptáci obrovskú šancu na vyrovnanie, no Jakub Giertl znepríjemnil zakončenie hosťujúcemu hráčovi a obrancovia upratali loptu do bezpečia. V 1.polčase sme z jedinej strely do priestoru brány skórovali a do kabín sa tak išlo za stavu 1:0 pre domácich.

Začiatok 2.polčasu sa niesol v znamení toho prvého. Hostia naďalej mali častejšie loptu na kopačkách, naši sa však výborne presúvali a nedovolili sme súperovi dostať sa do vážnejšej gólovej šance. Po hodine hry však ostal pred brankárom nikým nepokrytý Slobodan Andrič a vyrovnal skóre na 1:1. O 5 minút na to sa hostia ocitli v ďalšej stopercentnej šanci, ale z bezprostrednej vzdialenosti minuli domácu bránu. Potvrdilo sa tak známe nedáš-dostaneš a v 68.minúte rozjasal domácich priaznivcov nádhernou strelou do horného pravého rohu Vladislav Bragin. Naši tak opäť viedli a aj za výraznej pomoci hľadiska doviedli tento zápas do úspešného konca. Po bojovnom výkone sme si pripísali druhú výhru v tejto sezóne a poskočili sme na 10.miesto druholigovej tabuľky.

Pozápasové hodnotenie hlavného trénera Slavoja Vladimíra Rusnáka:

Nebol to jednoduchý zápas, čo potvrdil aj samotný priebeh zápasu. Hostia ešte neprehrali a disponujú kvalitným mužstvom. My sme do zápasu nastupovali s odhodlaním doma zvíťaziť a potvrdiť dobrú hru z predchádzajúcich zápasov.  Chýbali nám zranení hráči Patkanóci, Maník, Lukáč a vykartovaný Pavol Šuľák. Do zápasu sme vstúpili tak ako sme si povedali v kabíne. Chceli sme pritlačiť súpera na vlastnú polovicu, hrať agresívne, napádať ho a čo najskôr streliť gól, čo sa nám aj podarilo. Prvých 20 minút sme boli lepším mužstvom. No s pribúdajúcimi minútami súper sa viac osmeľoval, získaval viac odrazených lôpt a ovládol stred poľa, z čoho si vypracoval aj niekoľko nebezpečných situácii, ktoré zaváňali gólom. Je pravda, že po strelení gólu sme chceli hrať organizovane, kompaktne na vlastnej polovici ihriska a vyrážať do otvorenej obrany súpera. Druhý polčas sa niesol v znamení záveru prvého polčasu. Hostia naďalej pokračovali v aktivite o vyrovnanie výsledku, čo sa im aj po štandardnej situácii podarilo. Musím pochváliť chlapcov, že sa hlavne v druhom polčase veľa nabehali bez lopty a boli trpezliví. Odmenou im bol krásny gól Bragina na 2:1, ktorý nám dodal potrebné sily a v závere sme si umnou hrou dokázali výsledok udržať, z čoho ešte pramenili dve gólové šance Petra Kolesára.

Chcem poďakovať fanúšikom za výdatné povzbudzovanie a že za nami stáli aj keď v určitých fázach hry mal navrch súper a chlapci potrebovali povzbudiť.  Verím, že v hojnom počte prídu aj na nasledujúci zápas, na ktorý ich pozývame.

Najbližšie sa predstavíme už v piatok od 17:30 na ihrisku FK Pohronie Žiar Nad Hronom a o dva týždne, už tradične v nedeľu doma privítame FK Noves Spišská Nová Ves. Slavoj do toho!