Home > Šport > Hokej > Zvolen nevyužil mečbal v Budapešti, Banská Bystrica je krok od semifinále Tipsport ligy

BUDAPEŠŤ 14. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili nad hráčmi HKM Zvolen 2:0 vo štvrtom zápase štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipsport ligy 2018/19 a odvrátili prvý postupový mečbal svojho súpera.

Maďarský tím počas celého stretnutia odolával streleckej prevahe slovenského klubu, ale mohol sa spoľahnúť na výborne chytajúceho brankára Miklósa Rajnu, ktorý si pripísal až 49 úspešných zákrokov.

Víťazný gól Budapešti v presilovke

Domáci hokejisti boli navyše efektívnejší v ofenzíve. V závere druhej tretiny využil presilovku kanadský legionár Chris Langkow a v 50. minúte sa k nemu pridal krajan s maďarskými koreňmi Brance Orbán.

Zvolenčania sa v koncovke zápasu snažili upraviť nepriaznivé skóre, ale nepodarilo sa im to. Zverenci trénera Andreja Podkonického sú však blízko postupu do semifinále play-off, miestenku medzi štvoricou najlepších môžu získať už v nedeľu na domácom ľade.

“Barani”dominovali od začiatku

Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica zdolali hráčov HC 07 Detva 3:0 vo štvrtkovom štvrtom zápase štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipsport ligy 2018/19. “Barani” po stredajšom tesnom víťazstve 1:0 po predĺžení tentoraz nemali so súperom spod Poľany až toľko práce.

Od začiatku stretnutia herne dominovali a nebezpečnými strelami zamestnávali pozorného Romana Petríka. Detviansky gólman prvýkrát inkasoval v 11. minúte, keď ho prekonal Guillaume Asselin. Krátko po prestávke pridali hostia druhý presný zásah, obliehanie domácej bránky ukončil gólovou strelou v presilovke najproduktívnejší hráč súťaže Éric Faille. V závere druhej tretiny hokejisti Detvy opäť doplatili na slabšiu disciplínu a v ďalšej početnej výhode ich potrestal Tomáš Zigo. Posledné dejstvo neprinieslo zmenu skóre, Banskobystričania preto vedú v sérii už 3:1 na zápasy a posledný krok k postupu do semifinále môžu urobiť v nedeľňajšom piatom dueli pred vlastnými fanúšikmi.

Tipsport liga 2018/2019

štvrťfinále play-off – štvrtý zápas

MAC Budapešť (Maď.) – HKM Zvolen 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) – stav série 1:3
Góly: 40. Langkow (Negrin), 50. Orbán (Bodó, Langkow)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Valach – Jobbágy, Smrek

Zostavy:
Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla, Pápa – Bodó, Langkow, Orbán – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, Kreisz, K. Nagy – Szigeti, Majoross, Odnoga
Zvolen: Skapski – Fraser, Pöyhönen, Vandane, Hraško, Ulrych, Drgoň, Zeleňák – Handlovský, Kytnár, Vandas – Obdržálek, Michal Chovan, Šišovský – Kelemen, Mitchell, Zuzin – D. Růžička, S. Petráš, Michal Roman

HC 07 Detva – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) – stav série 1:3
Góly: 11. Asselin (É. Faille, Zigo), 23. É. Faille, 39. Zigo (Asselin)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Kuklev (Detva) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik – Gajan, Tvrdoň, 926 divákov

Zostavy:
Detva: R. Petrík – Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – R. Puliš, Murček, Ščurko – Hodgson, V. Fekiač, R. Gašpar – Tibenský, McLean, Z. Král – T. Török, M. Surový, Martin Ďaloga
Banská Bystrica: Williams – K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Mihálik, Nemčík, Biro – Asselin, É. Faille, Zigo – Šoltés, T. Surový, M. Lunter – Bartánus, A. Šťastný, Koper – Matoušek, Češík, Gabor – Kabáč

Viac k témam: HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HKm Zvolen, MAC Budapešť, play-off Tipsport ligy, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Zvolen nevyužil mečbal v Budapešti, Banská Bystrica je krok od semifinále Tipsport ligy © SITA Všetky práva vyhradené.