Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Zuzana Čaputová si získava srdcia ľudí, hodnotia europoslanci prezidentkin druhý rok vo funkcii

Zuzana Čaputová si získava srdcia ľudí, hodnotia europoslanci prezidentkin druhý rok vo funkcii

Zdieľaj tento článok

19.6.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenskí poslanci pôsobiaci v Európskom parlamente hodnotia doterajšie úradovanie prezidentky Zuzany Čaputovej pozitívne. Pre agentúru SITA to uviedli na margo druhého roku jej pôsobenia vo funkcii hlavy štátu.


Získava si srdcia ľudí

Europoslanec Michal Wiezik (Spolu/EPP) spomína na jej uvedenie do úradu s pozitívnym sentimentom, keďže v tom čase začínal v Európskom parlamente a na Slovensku „slávila úspech proeurópska a progresívna politika“.


Doterajšie pôsobenie Zuzany Čaputovej hodnotí pozitívne a je rád, že tento pohľad zdieľa aj široká verejnosť.

„Pani prezidentka je pravidelne na vrchole rebríčkov dôveryhodnosti. Dalo by sa povedať, že si získala srdcia ľudí. Nerozdeľuje, ale spája a robí tak prirodzene a úprimne,“ uviedol Wiezik.

Podľa europoslanca Čaputová Slovensko dôstojne reprezentuje na zahraničnej scéne a je rešpektovaná svetovými politickými špičkami.

„Teší ma, že témy životného prostredia a ochrany prírody má vždy zakotvené medzi top prioritami a aj vďaka nej sa environmentálne témy čoraz viac stávajú súčasťou verejnej debaty,“ dodal Wiezik.

Prezidentka je dobrým vzorom

Ivan Štefanec (KDH/EPP) hodnotí doterajšie pôsobenie prezidentky najmä v zahraničnopolitickej oblasti výborne.

„Udržiava a rozvíja naše euroatlantické vzťahy. V čase pandemických opatrení bola pre občanov dobrým vzorom a stabilizačným prvkom v prípadoch vládnych kríz,“ povedal europoslanec.

Štefanec želá prezidentke do ďalšieho pôsobenia veľa trpezlivosti a aj „štátnickej rozvahy so súčasnou vládou a niektorými jej členmi“. Wiezik jej zas želá, aby ju prezidentský úrad naďalej bavil a aby sa oň uchádzala opakovane.

Zuzana Čaputová sa prezidentského úradu ujala 15. júna 2019.

Viac k témam: prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Zuzana Čaputová si získava srdcia ľudí, hodnotia europoslanci prezidentkin druhý rok vo funkcii © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top