Ste tu
Home > Spravodajstvo > ŽSR VYMIEŇAJÚ PODVALY NA TRATI VEĽKÝ HOREŠ – PRIBENÍK

ŽSR VYMIEŇAJÚ PODVALY NA TRATI VEĽKÝ HOREŠ – PRIBENÍK

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali 2. novembra realizovať výmenu podvalov neďaleko Čiernej nad Tisou, v traťovom úseku Pribeník – Veľký Horeš. Plánovaná výluka sa týka druhej traťovej koľaje, kde zamestnanci ŽSR vymenia 300 ks podvalov v čase od 7.00 do 13,30 hod. a práce potrvajú do 4. novembra.


Dôvodom opráv je celkové opotrebenie podvalov. Počas výluk zamestnanci ŽSR vymenia staré, drevené podvaly za betónové, s použitím stroja Atlas, ktorý je zabezpečený dodávateľsky.  Následne sa uskutoční smerová a výšková úprava geometrickej polohy koľaje, aby bol zabezpečený normovaný stav. Keďže ide o dvojkoľajnú trať, železničná  doprava bude odklonená po prvej koľaji, bez obmedzení v osobnej vlakovej doprave.


ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s možnými obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť v dôsledku opravných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.


Tlačová správa ŽSR


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top