Ste tu
Home > Zaujímavosti > Zranená Belgičanka prežila šesť dní uviaznutá v aute počas horúčav, pomohli jej myšlienky na deti

Zranená Belgičanka prežila šesť dní uviaznutá v aute počas horúčav, pomohli jej myšlienky na deti

2.8.2019 (Webnoviny.sk) – Zranená Belgičanka prežila šesť dní bez jedla uviaznutá v aute, ktoré sa prevrátilo v čase najväčších horúčav, aké v krajine doteraz zaznamenali.

K mobilu sa nevedela dostať

Ako uviedla, prežiť jej pomohli myšlienky na deti. Corine Bastideová zišla s autom z cesty minulý týždeň pri juhovýchodnom meste Liége a skončila v lese. Našli ju rodinní priatelia, ktorí po nej pátrali.

Štyridsaťpäťročná žena pre stanicu RTBF z nemocničného lôžka povedala, že počas prvej noci jej v aute neustále zvonil mobil, ale mala také bolesti, že sa k nemu nemohla dostať.

„Nasledujúci deň telefón prestal zvoniť. Vedela som, že sa vybila batéria. Snažila som sa kričať, keď som počula ľudí, ale zjavne ma nikto nepočul,“ opísala svoju neľahkú situáciu.

Pila vodu z krabičky od žuvačiek

Teploty v Belgicku minulý týždeň presiahli 40 stupňov Celzia. Žena prežila vďaka vode, ktorú zachytila počas búrky do krabičky od žuvačiek. Pery si zvlhčovala aj mokrým konárom zo stromu, hlad vraj veľmi nemala.

„Najťažšie bolo ležať na chrbte na rozbitom skle. Snažila som sa zdvihnúť, ale mala som pocit, že mi roztrhne chrbát,“ povedala a pokračovala: „Myslela som, že sa odtiaľ nikdy nedostanem. Ale chcela som žiť pre svoje deti,“ poznamenala.

Viac k témam: dopravná nehoda, horúčavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Zranená Belgičanka prežila šesť dní uviaznutá v aute počas horúčav, pomohli jej myšlienky na deti © SITA Všetky práva vyhradené.

Top