Ste tu
Home > Kultúra > Film a TV > Zomrel Paul Ritter, herec účinkoval aj vo filme o Harrym Potterovi

Zomrel Paul Ritter, herec účinkoval aj vo filme o Harrym Potterovi

Zdieľaj tento článok

6.4.2021 (Webnoviny.sk) – Vo veku 54 rokov zomrel britský herec Paul Ritter, známy z televíznej minisérie Černobyľ (2019). Rodák z Kentu, ktorý sa objavil aj v sérii filmov o čarodejníkovi Harrym Potterovi, mal nádor na mozgu. V utorok o tom informoval jeho agent.


Agentúra Markham, Froggatt & Irwin oznámila, že Ritter skonal v pondelok v noci „pokojne doma v spoločnosti manželky Polly a synov Franka a Noaha”. „Paul bol výnimočne talentovaný herec, ktorý s mimoriadnou zručnosťou stvárnil nesmiernu škálu úloh na javisku i pred kamerou,” uviedla agentúra.


Ritter stvárňoval napríklad Martina Goodmana, excentrického otca londýnskej židovskej rodiny v sitkome Piatková večera (2011-2020), sovietskeho jadrového inžiniera Anatolija Ďatlova v minisérii Černobyľ (2019), ukázal sa aj ako čarodejník Eldred Worple vo filme Harry Potter a Polovičný princ (2009) alebo Guy Haines v bondovke Quantum of Solace (2008).

Pôsobil aj v britskom Národnom divadle alebo londýnskom Old Vic. V roku 2009 si tiež vyslúžil nomináciu na cenu Tony za účinkovanie v predstavení The Norman Conquests na Broadwayi.

Viac k témam: herec, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Paul Ritter, herec účinkoval aj vo filme o Harrym Potterovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top