Home > Šport > Zo Žiaru nad Hronom s jedným bodom

Zo Žiaru nad Hronom s jedným bodom

V piatok večer nastúpili naši futbalisti na 3.kolo druhej ligy, keď si na novom štadióne v Žiari nad Hronom zmerali sily s domácim FK Pohronie.

Úvod zápasu patril domácim futbalistom, ktorí už v 3.minúte mohli otvoriť skóre stretnutia po samostatnom úniku Blahúta. V 9.minúte pohrozil ten istý hráč, no opäť bol Giertl úspešnejší. Naši sa do vyložených gólových šancí nedostávali a zamerali sme sa na pozornú defenzívu. V 24.minúte to z diaľky skúšal Novák, o pár minút na to sa podobným pokusom pokúšal prekvapiť Pavol Šuľák. V závere polčasu sa do obrovskej príležitosti dostali domáci Žiarčania, ale Giertl po strele Špyrku z bezprostrednej blízkosti čaroval.

Aj na začiatku druhého polčasu mali domáci územnú prevahu a Župovu strelu v 56.minúte vytlačil náš brankár na roh. Postupne sa všaj aj naši futbalisti osmeľovali a v 64.minúte sme sa ujali vedenia. Po rohu Ruskovského sa hlavou presadil kapitán Jaroslav Kolbas. Pohroniu sa však o štvrťhodinu na to podarilo vyrovnať po nechytateľnej strele striedajúceho Lukáša Pelegríniho a začínalo sa odznova. V 83.minúte sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska Peter Vojtovič a to bola voda na mlyn pre domácich futbalistov, ktorí chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Obetavým výkonom sme im už však nedovolili skórovať a zo Žiaru nad Hronom si tak odvážame cenný bod.

Pozápasové vyjadrenie nášho trénera Karol Kisela: ,,Myslím, že s bodom sme spokojní, aj keď ma trošku mrzí, že sme mohli uhrať aj 3 body, ale žiaľ sme odkryli stred poľa a domáci strelec to neskutočne trafil. Musím povedať, že Pohronie hralo pekný kombinačný futbal a my sme sa spoliehali na to, že to ubránime. Darilo sa nám to, dokonca potom prišli aj naše chvíle, takže si myslím, že to bol dobrý zápas.´´

Najbližší zápas odohráme v stredu 8.augusta o 17:00, keď v rámci 2.kola Slovnaft Cupu nastúpime na ihrisku minuloročného prekvapenia MFK Spartak Medzev.