Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Zlepšený Boeing 737 Max bude posudzovať špeciálny tím zložený aj z pracovníkov NASA

Zlepšený Boeing 737 Max bude posudzovať špeciálny tím zložený aj z pracovníkov NASA

BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Americký Federálny letecký úrad (FAA) spolupracuje s Národnou agentúrou pre letectvo a vesmír (NASA) a zahraničnými leteckými regulátormi na vytvorení spoločného špeciálneho tímu pre posúdenie toho, ako firma Boeing zlepší stroj 737 Max, uviedol FAA.

Preskúmajú konštrukciu MCAS

Spoločný tím pre technické posúdenie bude hodnotiť automatizovaný systém letovej kontroly (MCAS), keďže mnohí majú podozrenie, že mohol spôsobiť dve tragické havárie lietadla 737 Max, pri ktorých zahynulo 346 ľudí. Informuje o tom portál cnbc. com.

Špeciálny tím, ktorý povedie bývalý predseda Národného úradu pre bezpečnosť dopravy Chris Hart, zároveň preskúma konštrukciu MCAS a „interakciu pilotov so systémom, aby sa zistilo, či je v súlade s platnými predpismi, a aby sa identifikovalo budúce vylepšenie, ktoré by mohlo byť nutné,“ uviedol FAA.

Predložia bezpečnostné aktualizácie

Generálny riaditeľ Boeingu Dennis Muilenburg v stredu sprevádzal pilotov na palube 737 Max počas testovacieho letu. „Posádka zrealizovala rôzne scenáre, pri ktorých sa uplatnili rôzne aspekty zmien softvéru,“ uviedol Boeing vo vyhlásení.

„Aktualizácia softvéru fungovala tak, ako bola navrhnutá,“ dodala firma. Boeing konštatoval, že bude pokračovať v testovaní lietadla a predloží bezpečnostné aktualizácie Federálnemu leteckému úradu po ich dokončení „v nadchádzajúcich týždňoch“.

Viac k témam: Boeing, Boeing 737 MAX, FEE Federálny letecký úrad, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302), NASA Národný úrad pre letectvo a vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk – Zlepšený Boeing 737 Max bude posudzovať špeciálny tím zložený aj z pracovníkov NASA © SITA Všetky práva vyhradené.

Top