Home > Správy > Slovensko > Zlaté Moravce vo Fortuna lige remizovali doma s Michalovcami, Žilina vyhrala štvrtýkrát v rade

28.11.2020 (Webnoviny.sk) – Z troch sobotňajších popoludňajších duelov futbalovej Fortuna ligy 2020/2021 doma naplno nebodovali iba Zlaté Moravce. FC ViOn na vlastnom ihrisku odohral vyrovnaný duel s Michalovcami, z ktorého si obaja súperi odniesli po bode za bezgólovú remízu.

Žilina si upevnila tretie miesto

V prvom polčase mali miernu prevahu domáci futbalisti, ale skóre sa nezmenilo. Po hodine hry hostia avizovali hru rukou domáceho Mateja Moška vo vlastne šestnástke, pokutový kop však z toho nebol.

A keď päť minút pred uplynutím riadneho hracieho času mieril Filip Balaj hlavou len do žrde, súboj sa skončil zmierlivo. Zemplínčanom v priebežnej tabuľke patrí 10. priečka, Zlaté Moravce sú aktuálne na 4. pozícii.

Žilinčania si v sobotu pripísali už štvrtý ligový triumf za sebou, tentokrát si doma poradili s FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a zdolali ho tesne 2:1, čím si upevnili tretie miesto v tabuľke.

Hostia sú na predposlednom 11. mieste o skóre pred Trenčínom, ktorý v nedeľu hostí tiež v Žiline futbalistov Serede.

Ruža rozhodla už do polčasu

Favorizovaná Žilina strelila prvý gól až v závere prvého polčasu zásluhou Jána Bernáta a poistku pridal v 76. minúte Dávid Ďuriš. Za hostí síce ešte skorigoval Patrik Blahút, no druhý gól už nepridali a domov odišli bez bodu.

Pod Čebraťom sa zrodil najjednoznačnejší výsledok, domáci Ružomberok zdolal Nitru hladko 3:0 a v tabuľke sa dostal práve pred svojho sobotňajšieho súpera na 6. pozíciu.

Rozhodnuté bolo už pred prestávkou, keď do streleckej listiny sa zapísali Matej Madleňák, Ladislav Almási a Dalibor Takáč. Po obrátke síce Nitra pridala na aktivite, ale nestrelili ani jeden gól.

V sobotu sa ešte hrá duel medzi Trnavou a Dunajskou Stredou, v nedeľu 15. kolo dohrajú súbojmi Trenčín – Sereď a Senica – Slovan Bratislava.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Zlaté Moravce vo Fortuna lige remizovali doma s Michalovcami, Žilina vyhrala štvrtýkrát v rade © SITA Všetky práva vyhradené.