Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Žilinský kraj potrápil prívalový dážď, hasiči zasahovali na viacerých miestach (foto)

Žilinský kraj potrápil prívalový dážď, hasiči zasahovali na viacerých miestach (foto)

2.7.2020 (Webnoviny.sk) – Profesionálni a dobrovoľní hasiči zasahovali na viacerých miestach Žilinského kraja, ktorý v podvečerných hodinách zasiahol prívalový dážď. Podľa Kataríny Križanovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru je najvážnejšia situácia v okrese Čadca, kde hasiči uskutočnili už 24 výjazdov k udalostiam technického charakteru.


Hasiči vo viacerých oblastiach odčerpávali vodu zo zatopených budov, pivníc a dvorov rodinných domov a odstraňovali popadané stromy a konáre z cestných komunikácií. Na mnohých miestach naďalej zasahujú,” uviedla Križanová.


Zobraziť fotogalériu k článku:
V Žilinskom kraji vyčíňali búrky (fotografie)

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hydrologické výstrahy I. a II. stupňa pre viaceré okresy Žilinského kraja s platnosťou do 22:00. “Vzhľadom na spadnuté a očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov,” informuje SHMÚ.

Viac k témam: búrka, Dobrovoľní hasiči, hasiči
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinský kraj potrápil prívalový dážď, hasiči zasahovali na viacerých miestach (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.


Top