Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Žiaci z Liptovskej Lúžnej nazbierali 138 kilogramov šípok a vyhrali celoslovenskú súťaž

Žiaci z Liptovskej Lúžnej nazbierali 138 kilogramov šípok a vyhrali celoslovenskú súťaž

RUŽOMBEROK 5. decembra (WebNoviny.sk) – Deti zo Základnej školy s materskou školou v Liptovskej Lúžnej v okrese Ružomberok nazbierali v súťažnom projekte Zber šípok spoločne s Lesmi SR najviac šípkových plodov.


Hlavným cieľom bolo náučnou formou zamerať pozornosť mladších vekových kategórií na les ako výnimočný ekosystém so širokou paletou druhovej rozmanitosti s prirodzeným obehom látok a energií v ňom,“ uviedol vedúci odboru komunikácie Lesov SR Pavol Machava.


Do druhého ročníka zberu šípok sa zapojilo 2 991 žiakov, ktorí vyzbierali takmer 5 400 kilogramov šípkových plodov. Minulý rok 1 991 žiakov vyzbieralo 3 266 kilogramov šípkových plodov,“ spresnil generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Marian Stanik.

Druhou najlepšou triedou v súťaži je 6.A zo Základnej školy Beňuš. „Šiestaci priniesli takmer 101 kilogramov. Treťou najlepšou triedou je 2.B z Evanjelickej spojenej školy v Liptovskom Mikuláši. Tí priniesli 97 kilogramov,“ doplnil Machava. Druhý ročník projektu Zber šípok spoločne s Lesmi SR sa uskutočnil od 20. septembra do 22. októbra.

Viac k témam: Marian Staník, šípky, slovenská základná škola, Štátny podnik Lesy SR, zber
Zdroj: Webnoviny.sk – Žiaci z Liptovskej Lúžnej nazbierali 138 kilogramov šípok a vyhrali celoslovenskú súťaž © SITA Všetky práva vyhradené.


Top