Ste tu
Home > Kultúra > ZEMPLÍNSKA KNIŽNICA: VYSKÚŠALI STE UŽ DONÁŠKU KNÍH AŽ DOMOV?

ZEMPLÍNSKA KNIŽNICA: VYSKÚŠALI STE UŽ DONÁŠKU KNÍH AŽ DOMOV?

Zemplínska Knižnica
Zdieľaj tento článok

Novinkou v  službách Zemplínskej knižnici v Trebišove, ktorá už funguje zopár týždňov,  je donáška kníh pre menej pohyblivých spoluobčanov (starších, imobilných aj dlhodobo chorých). Postup, ako si knihy nechať doniesť až domov je veľmi jednoduchý.


Služba sa uchytila, ale nie tak, ako sa predpokladalo

Chceli sme vedieť, či sa služba donášky kníh až rovno domov medzi obyvateľmi mesta Trebišov uchytila. Kontaktovali sme preto tú najpovolanejšiu, riaditeľku Zemplínskej knižnice v Trebišove, Janu Vargovú. “Služba sa ako-tak uchytila, nie je to na zatratenie, ale zároveň je to horšie, ako sme si pred spustením služby predstavovali a predpokladali.” Dôvodov, prečo sa službe nepodarilo výraznejšie uchytiť, môže byť podľa Vargovej viacero. Jedným z nich je možno nedostatočná medializácia, hoci sa správy o tejto službe objavili na plagátoch rozmiestnených po meste, na webovej stránke mesta Trebišov a aj na webovej stránke trebišovskej knižnice.


Veríme tak, že náš článok pomôže dostať sa tejto službe viac do povedomia. Postup, ako si nechať doniesť knihy až domov je jednoduchý.

1. krok


Ak nie ste registrovaní čitatelia – vyplnenie čitateľskej prihlášky uskutočníme hneď pri prvej donáške

2. krok

Knihy si objednávajte na:
tel. číslo: 056 / 672 42 22 alebo  056 / 668 90 10
email: sluzby@kniznicatv.sk

Denne od 10:00 do 15:00 hod.

Maximálny počet objednaných kníh: 5 kusov
Výpožičná doba: 1 mesiac
V prípade ak sú žiadané knihy požičané, vyberú  pre Vás iné podobného žánru.

3. krok

Donáška bude prebiehať 1 krát mesačne, vždy v prvý štvrtok v mesiaci od 10:00 do 14:00 hod. Na čas donášky Vás telefonicky upozornia, aby ste sa v tomto čase zdržiavali na adrese. Pri donáške zároveň zrealizujú aj vrátenie už prečítaných kníh.

Prajeme Vám príjemne strávené chvíle pri čítaní kníh vypožičaných zo Zemplinskej knižnice v Trebišove.

 

Zdieľaj tento článok

Top