Ste tu
Home > Správy > Zelenskyj odmieta vydieranie zo strany Trumpa, o zablokovaní pomoci sa dozvedel neskôr

Zelenskyj odmieta vydieranie zo strany Trumpa, o zablokovaní pomoci sa dozvedel neskôr

10.10.2019 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že telefonický rozhovor s americkým prezidentom Donaldom Trumpm, ktorý odštartoval snahy o impeachment, nezahŕňal „žiadne vydieranie„.

Zelenskyj vo štvrtok pre tlačovú agentúru The Associated Press povedal, že o zablokovaní miliónov dolárov vojenskej pomoci jeho krajine sa dozvedel až po telefonáte z 25. júla.

Vyšetrovanie Bidenovcov

Trump žiadal svojho ukrajinského kolegu o začatie vyšetrovania bývalého amerického viceprezidenta a zároveň jeho demokratického rivala Joea Bidena, ako aj jeho syna Huntera.

Americkí demokrati sú presvedčení, že zadržanie finančnej pomoci malo slúžiť ako nástroj na vydieranie Ukrajiny.

Stretnutie s Trumpom

Zelenskyj si podľa vlastných slov myslel, že telefonický rozhovor povedie k osobnému stretnutie s Trumpom a americký líder príde na Ukrajinu.

Zelenskyj odpovedá vo štvrtok na otázky novinárov v rámci „mediálneho maratónu“ s cieľom objasniť hromadiace sa otázky v súvislosti s jeho konaním v prezidentskej funkcii.

Viac k témam: americký prezident, impeachment, ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj odmieta vydieranie zo strany Trumpa, o zablokovaní pomoci sa dozvedel neskôr © SITA Všetky práva vyhradené.

Top