Ste tu
Home > Kultúra > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> ZÁVEREČNÝ KONCERT ŽIAKOV ZUŠ V TREBIŠOVE – PRÍBEH HRAČIEK

ZÁVEREČNÝ KONCERT ŽIAKOV ZUŠ V TREBIŠOVE – PRÍBEH HRAČIEK

Žiaci baletného odboru sa na záverečnom koncerte predstavili baletnou hrou o smutnej bábike, ktorá nechcela byť predaná. Vystúpenie sa konalo o 17:00 hodine 24.mája 2016 v MsKS v Trebišove. Sála sa v tento deň naplnila priaznivcami baletného umenia a rodičmi žiakov.


Tento príbeh sa odohrával v deň  osláv MDD.  Vystupovali v ňom všetci žiaci tanečného odboru vo veku 5-20 rokov. Najmladší žiaci boli zameraný na pohybovú rytmiku a vystriedali tance klasického a jazzového štýlu. Tance boli rôzneho charakteru. Počas koncertu sa slávnostne vyraďovali absolventi. Prvýkrát v tomto školskom roku boli vyradené absolventky 4.ročníka druhej časti 1.stupňa základného štúdia. O deň neskôr, teda 25.5.2016 popoludní vystupovali s týmto príbehom aj pre detské publikum. Prvé predstavenie bolo venované žiakom a učiteľom  ZŠ Komenského a druhé pre ZŠ M. R. Štefánika v Trebišove. Príjemný a umelecký zážitok si samozrejme odnieslo domov široké publikum. Niet divu, veď žiaci tanečného odboru predviedli krásu tanečného umenia v rôznych štýloch. Úsilie ich namáhavej práce prinieslo sladké ovocie a potvrdiť ti to môže celé publikum. Tešíme sa na ďalšie umelecké  predstavenie.


5132


Foto: ZUŠ


Top