Ste tu
Home > Ekonomika > Záujem slovenských podnikateľov o daňové raje stagnuje, v druhom kvartáli pribudla len jedna firma

Záujem slovenských podnikateľov o daňové raje stagnuje, v druhom kvartáli pribudla len jedna firma

10.7.2019 (Webnoviny.sk) – Záujem slovenských podnikateľov umiestňovať svoje firmy v daňových rajoch ochladzuje. Podľa analýzy spoločnosti Bisnode v druhom štvrťroku dokonca počet firiem so slovenskými vlastníkmi v daňových rajoch stúpol iba o jeden subjekt.

Najviac v Holandsku

Ku koncu júna tak mali slovenskí podnikatelia v štátoch s daňovým zvýhodnením zaregistrovaných 4 915 spoločností, z toho najviac, 1 164 subjektov, bolo v Holandsku. Nasledovali USA s 1 148 firmami a Cyprus s 1 059 spoločnosťami.

„Naše predpoklady z prvého kvartálu sa potvrdzujú a zdá sa, že počet slovenských firiem v daňových rajoch začína narážať na svoj strop. Aj keď počet firiem v destináciách s daňovým zvýhodnením v prvom kvartáli tohto roka rástol, v druhom kvartáli sa zastavil, nakoľko za tri mesiace pribudla len jedna firma,“ konštatovala analytička Bisnode Petra Štepánová. Dodala, že napríklad v susednej Českej republike je tento trend už dlhodobejší. Počet spoločností so sídlom v daňovom raji tam dokonca už od roku 2015 klesá.

Odchádzajú aj z Cypru

V druhom kvartáli sa pritom potvrdili aj doterajšie trendy, čo sa týka výberu destinácií slovenských vlastníkov pre svoje firmy. Kým počet firiem so slovenskými vlastníkmi na Cypre naďalej klesá, firmy v USA naopak pribúdajú.

Na Cypre od roku 2017 ubudlo takmer 50 podnikov so slovenským kapitálom a v USA za rovnaké obdobie počet firiem so slovenskými vlastníkmi vzrástol o 159 subjektov.

Viac k témam: daňové raje, podnikateľ, poradenská spoločnosť Bisnode
Zdroj: Webnoviny.sk – Záujem slovenských podnikateľov o daňové raje stagnuje, v druhom kvartáli pribudla len jedna firma © SITA Všetky práva vyhradené.

Top