Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Zastavme korupciu má spresniť podnet podaný na Roberta Fica v súvislosti s využívaním kaštieľa vo Vinosadoch

Zastavme korupciu má spresniť podnet podaný na Roberta Fica v súvislosti s využívaním kaštieľa vo Vinosadoch

14.10.2020 (Webnoviny.sk) – Nadácia Zastavme korupciu má doplniť podnet, ktorý predložila Výboru Národnej rady (NR) SR pre nezlučiteľnosť funkcií v súvislosti s využívaním kaštieľa vo Vinosadoch verejným funkcionárom a poslancom NR SR Robertom Ficom (Smer-SD).


Nadácia má podľa uznesenia výboru spresniť, ktorý verejný záujem mal byť poškodený v súvislosti s výkonom verejnej funkcie a ktorý osobný záujem mal byť uprednostnený pred verejným záujmom. Pre agentúru SITA to uviedol člen predmetného výboru Ondrej Dostál (klub SaS).


Nejasné majetkové pozadie

Nadácia Zastavme korupciu doručila výboru podnet ešte v júni s podozrením, či Fico neprijal neoprávnený dar alebo výhodu.

Podľa nadácie má kaštieľ nejasné majetkové pozadie, za ktorým môže byť podnikateľ Jozef Brhel, ktorý má blízko k strane Smer-SD.

Fico v stanovisku, ktoré doručil výboru tvrdí, že zákon má riešiť poslanie verejného činiteľa v súvislosti s vykonávanou funkciou a nie jeho konanie ako súkromnej osoby.

Reklama na sociálnych sieťach

Výbor zastavil konanie voči poslancovi Jozefovi Pročkovi (OĽaNO) a primátorovi Košíc Jaroslavovi Polačekovi v súvislosti s reklamou na sociálnych sieťach.

Výbor sa predtým zhodol, že nesponzorované odkazy na sociálnych sieťach nebudú pre účely zákona považované za reklamu,” vysvetlil Dostál.

Pokračovanie rokovaní

V súvislosti s konaním voči exministrovi práce a poslancovi parlamentu Jánovi Richterovi (Smer-SD) výbor pokračuje v rokovaní. Ide o letáky z decembra minulého roka, na ktorých bola fotografia ministra práce Richtera s prezentáciou výsledkov činnosti rezortu práce.

Výbor k tomuto bodu viedol obsiahlu diskusiu s tým, že po doplnení ďalších informácií bude pokračovať v rokovaní. Ministerstvo vnútra už skôr uviedlo, že zo strany Richtera nejde o porušenie zákona o predvolebnej kampani.

Viac k témam: Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií
Zdroj: Webnoviny.sk – Zastavme korupciu má spresniť podnet podaný na Roberta Fica v súvislosti s využívaním kaštieľa vo Vinosadoch © SITA Všetky práva vyhradené.


Top