Ste tu
Home > Spravodajstvo > ZAS A ZNOVA. ČAKÁ NÁS HORÚCI VÍKEND, TAK HURÁ K VODE

ZAS A ZNOVA. ČAKÁ NÁS HORÚCI VÍKEND, TAK HURÁ K VODE

Zdieľaj tento článok

Všetko sa vracia do starých koľají. Chvíľu u nás boli také teploty, ktoré nepripomínali tie v Egypte, ale je to späť. Pre Trebišovský okres budú v najbližších dňoch príznačné vysoké teploty. Tešiť sa, alebo smútiť?


Slnečno, viac ako 33°C

Už aj dnes sa budeme potiť. Nehovoriac o víkende, kedy majú teploty v našom meste a okolí vystúpiť až na 34°C. Teda aspoň podľa informácií Slovenského hydrometeorologického ústavu. Je tak namieste upozorniť, že vysoké teploty znamenajú potencionálne nebezpečenstvo pre naše zdravie a akékoľvek aktivity na priamom slnku. Snáď okrem kúpania sa v bazéne, niekde na kúpalisku.


Prečítaj si: Trebišovské kúpalisko je už oficiálne otvorené

Meteorológia vo vyjadrení pre denník Korzár hovoria, že: „Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.“ 

 Daň za vysoké teploty

Zatiaľ čo v Bratislave sa skôr rozpráva o daniach a ich krátení v podobe kauzy Bašternák, ktorá sa tiahne už niekoľko týždňov, my zaplatíme dane za vysoké teploty pravdepodobne v nedeľu. Podľa predpovedí SHMÚ nám má príroda v tento deň spočítať požičané a obdariť nás veľkou búrkou. Uvidíme, veď predpoveď počasia je občas ako lotéria.

Ľudia vyrazia na kúpaliská

Tu ani niet čo čakať a v inú odpoveď som ani nedúfal. Všetci opýtaní tvrdili, že využijú začiatok prázdnin svojich ratolestí a cez víkend určite navštívia kúpalisko. Možností pre náš okres je viacero. Samotné trebišovské kúpalisko či kúpalisko vo Veľatoch, ale aj Šírava, Vinné jazero či troška vzdialenejšie Sninské rybníky.

Stavím sa však, že mnoho z nás pôjde aj za hranice, k našim južným susedom. Ešte dobre, že sme v Schengene, aspoň nebudú fronty na hraniciach, ako tomu bolo kedysi, keď som bol ešte malý chlapec.


Foto: Ilustračné

Zdieľaj tento článok

Top