Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Západné, stredné a južné Slovensko zasiahnu horúčavy, meteorológovia vydali výstrahy 1. a 2. stupňa

Západné, stredné a južné Slovensko zasiahnu horúčavy, meteorológovia vydali výstrahy 1. a 2. stupňa

Zdieľaj tento článok

19.6.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy druhého stupňa pred vysokými teplotami. SHMÚ to uviedol na svojom webe.


Výstrahy platia pre všetky okresy Bratislavského kraja, všetky okresy Trnavského kraja s výnimkou Piešťan a všetky okresy Nitrianskeho kraja s výnimkou Nitry, Topoľčian a Zlatých Moraviec.


V Banskobystrickom kraji bola výstraha 2. stupňa vydaná pre okres Veľký Krtíš. V uvedených lokalitách sa denná teplota môže vyšplhať na 35 stupňov Celzia.

Pre zvyšné okresy Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického a Trenčianskeho kraja a okresy Michalovce, Rožňava, Trebišov, Bytča a Žilina platí výstraha prvého stupňa. Na všetkých miestach v prvom stupni výstrahy sa môže najvyššia denná teplota dostať na úroveň 33 až 34 stupňov Celzia. Výstrahy platia do 18:00.

Viac k témam: horúčavy, počasie, vysoké teploty
Zdroj: Webnoviny.sk – Západné, stredné a južné Slovensko zasiahnu horúčavy, meteorológovia vydali výstrahy 1. a 2. stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top