Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Zamestnanci železníc si prilepšia, odborári sa dohodli so štátnou firmou na zvyšovaní platov

Zamestnanci železníc si prilepšia, odborári sa dohodli so štátnou firmou na zvyšovaní platov

BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sa dohodla s odborármi na zvyšovaní platov v nasledujúcom období.


Stúpne tarifná mzda

Všetci zamestnanci by si tak mali od 1. marca tohto roku polepšiť o 30 eur v tarifnej mzde, zároveň sa k rovnakému termínu vybraným profesiám zvyšuje pohyblivá zložka mzdy v priemere o 25 eur.


Následne od 1. januára budúceho roka stúpne tarifná mzda všetkých pracovníkov železničnej spoločnosti o ďalších 30 eur a od apríla budúceho roka sa zvýši pohyblivá zložka mzdy vybraných profesií o 20 eur.

Rokovania ZSSK s 11 odborovými centrálami pôsobiacimi v spoločnosti trvali od novembra minulého roka do tohtoročného marca. Výsledná dohoda medzi firmou a odbormi padla v stredu 13. marca.

Nad rámec rozhodnutia vlády

Železničný dopravca zároveň dodáva, že uvedené navyšovanie miezd pôjde nad rámec aktuálnych rozhodnutí vlády, ktorými sa zvyšovala mzda, či boli zavedené rekreačné poukazy.

„Som veľmi rád, že sme po dlhých a náročných rokovaniach dospeli k úspešnému výsledku,“ komentoval výsledky rokovaní predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Národný dopravca pri tejto príležitosti pripomína, že vlani sa medziročne mzdy v spoločnosti zvýšili o 7,65 %. Kým v roku 2017 zarábali zamestnanci ZSSK v priemere 1 038,22 eura, v roku 2018 to bolo 1117,64 eura. Uplynulý rok pritom rástli mzdy najrýchlejšie v prevádzkových a robotníckych profesiách.

Viac k témam: odbory, platy, ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanci železníc si prilepšia, odborári sa dohodli so štátnou firmou na zvyšovaní platov © SITA Všetky práva vyhradené.


Top