Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Zamestnanci nemeckých letísk štrajkovali pre vyššie platy, spôsobili vážne narušenie letov

Zamestnanci nemeckých letísk štrajkovali pre vyššie platy, spôsobili vážne narušenie letov

BERLÍN 10. januára (WebNoviny.sk) – Zamestnanci troch nemeckých letísk, ktorí majú na starosti bezpečnosť, vo štvrtok na celý deň prerušili prácu, pričom ich štrajk spôsobil vážne narušenie letov.

Štrajk vyhlásila odborová organizácia ver.di na letiskách Düsseldorf, Kolín-Bonn a Stuttgart. Nemecká tlačová agentúra DPA informovala, že na týchto troch letiskách boli zrušené stovky letov a postihnutých môže byť do 110 tis. pasažierov.

Štrajk sa dotkol aj iných nemeckých letísk. Napríklad v Berlíne museli na letisku Tegel zrušiť 90 letov a na letisku Schönefeld ďalšie štyri lety. Odborová organizácia ver.di uviedla, že štrajk „vyprovokovali“ zamestnávatelia, keďže ponúkli zvýšenie platov v priebehu dvoch rokov o 2 percentá.

Odborári chcú dosiahnuť zvýšenie hodinových miezd pre všetkých pracovníkov vykonávajúcich bezpečnostnú kontrolu na 20 eur. Združenie zamestnávateľov však tvrdí, že takého zvýšenie by mohlo v niektorých prípadoch znamenať rast miezd o 30 percent.

Viac k témam: letisko, štrajk
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanci nemeckých letísk štrajkovali pre vyššie platy, spôsobili vážne narušenie letov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top