Home > Šport > MOTOR šport > Za Red Bull bude jazdiť nováčik Albon, do Toro Rosso sa vracia pilot formuly 1 Gasly

12.8.2019 (Webnoviny.sk) – Francúzky pilot formuly 1 Pierre Gasly nebude vo zvyšnom priebehu sezóny 2019 pokračovať vo farbách Red Bullu. Rakúsky tím informoval, že od Veľkej ceny Belgicka (1. septembra) posadí do druhého vozidla nováčika Alexa Albona, ktorý doteraz jazdil za Toro Rosso. Naopak, Gasly sa vracia práve do “sesterského” tímu Red Bullu.

“Red Bull má vo svete formuly 1 unikátnu pozíciu, pretože má pod zmluvou štyroch talentovaných pretekárov, ktorých môže rotovať medzi tímami Aston Martin Red Bull a Toro Rosso. Tím využije ďalších deväť pretekov na to, aby mohol zhodnotiť Alexove výkony a následne sa rozhodne, kto bude jazdiť spolu s Maxom Verstappenom v sezóne 2020,” uvádza oficiálny web formuly 1.

Verstappen nahradil Kvjata

V roku 2016 sa Red Bull odhodlal k podobnému kroku. Po štyroch pretekoch vymenil monopost Toro Rosso za Red Bull práve Holanďan Max Verstappen a odvtedy pevne sedí na tejto sedačke.

Vtedy nahradil ruského pilota Daniila Kvjata, ktorý zvyšok sezóny strávil v “béčkovom tíme” štvornásobného víťaza pohára konštruktérov. Zaujímavosťou je, že Verstappen vo svojich prvých pretekoch za Red Bull na okruhu Catalunya zvíťazil.

Alex Albon skončil v minulom roku na druhom mieste šampionátu formuly 2. Pri svojej nováčikovskej sezóne v “kráľovnej motošportu” získal v doterajších dvanástich pretekoch 16 bodov, pričom jeho najlepším výsledkom je šieste miesto z Veľkej ceny Nemecka. Pre thajského pilota narodeného v Londýne to boli vôbec prvé preteky, ktoré sa jazdili za mokrých podmienok.

Gasly rozbil monopost

Naopak, Pierre Gasly neprežíva dobrú sezónu. Predzvesťou nedostatočných výsledkov boli už dve havárie počas predsezónnych testov v Barcelone, kde rozbil svoj monopost.

Okrem toho nielenže nebol ani raz na pódiu, ale dokonca počas žiadnych pretekov nefiguroval ani jedno kolo v najlepšej trojke poradia.

Jedným z povestných “klincov do rakvy” bolo to, že na domácich pretekoch Red Bullu v rakúskom Spielbergu dostal od elitných pilotov vrátane tímového kolegu Maxa Verstappena jedno kolo.

Viac k témam: F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk – Za Red Bull bude jazdiť nováčik Albon, do Toro Rosso sa vracia pilot formuly 1 Gasly © SITA Všetky práva vyhradené.