Ste tu
Home > Spravodajstvo > Z TREBIŠOVA DO KOŠÍC BUDEME CESTOVAŤ RÝCHLEJŠIE

Z TREBIŠOVA DO KOŠÍC BUDEME CESTOVAŤ RÝCHLEJŠIE

V nedeľu, 13. decembra 2015 Železnice Slovenskej republiky menili svoj grafikon. Niektoré vlakové linky zanikli, iné naopak pribudli. Zmeny sa dotknú aj cestujúcich z nášho okresu. Budeme cestovať rýchlejšie.


Jazdný čas vlakov známych ako regionálny expres, ktoré spájali Košice s mestami na Zemplíne sa skráti o 11 minút. Cesta vlakom z Humenného do Košíc by tak podľa nového cestovného poriadku mala trvať iba 1 hodinu a 32 minút.


Určite pozitívum

Zrýchlenie vlaku na trase z Humenného vnímam ako veľmi veľké plus. Neraz sa totiž stalo, že vlak pred príchodom do Trebišova už meškal, 5-10 minút. Ak sa k tomu pridalo ďalšie meškanie získané z Trebišova do Košíc, cestujúci prestupujúci na vlaky smerom na Zvolen alebo smerom na Poprad jednoducho prestup stíhali len tak tak.

Na Hlavnej stanici v Košiciach tak po príchode vlaku z Humenného bolo vidieť veľa ľudí, ktorí spolu s ťažkou batožinou doslova utekali na iné nástupište, len aby stihli a vlak ich nenechal. Zdá sa, že behu medzi nástupišťami je koniec. Zrýchlenie na trati prinesie pre cestujúcich viac času na prestup a ak budú šikovní, stihnú si zakúpiť aj niečo na cestu. Hodnotím to ako výborný krok!


Top