Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Wow Air zastavil svoje lety, na letiskách zostali tisíce pasažierov

Wow Air zastavil svoje lety, na letiskách zostali tisíce pasažierov

REYKJAVÍK 28. marca (WebNoviny.sk) – Islandská letecká spoločnosť Wow Air zastavila svoje lety, v dôsledku čoho na letiskách zostali tisíce pasažierov.

Do bankrotu sa dostala po šiestich mesiacoch turbulentných vyjednávaní o jej predaji najprv hlavnému konkurentovi, islandskému národnému leteckému prepravcovi Icelandair, a neskôr americkej firme Indigo Partners, ktorá prevádzkuje spoločnosť Wizz.

Firma Wow uviedla, že pasažieri, ktorí potrebujú cestovať, by si mali lety zarezervovať u iných spoločností. Wow Air dodala, že niektoré aerolínie možno ponúknu lety za nižšiu cenu, čiže za takzvané záchranné letenky, informoval portál bbc. com.

Dopravca Wow lietal z britských letísk Stansted a Gatwick. Uskutočňoval lety na krátkych aj diaľkových trasách, napríklad do Kodane a Alicante v Európe a do Washingtonu a Bostonu v USA. Firma vznikla v roku 2011 a vlani svojimi 11 lietadlami prepravila 3,5 mil. cestujúcich, dodal bbc.com.

Viac k témam: letecká doprava, Wow Air
Zdroj: Webnoviny.sk – Wow Air zastavil svoje lety, na letiskách zostali tisíce pasažierov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top