Ste tu
Home > Šport > Wawrinka ani Federer do Bratislavy neprídu, Slovensku sa zvýšila šanca na záverečný turnaj

Wawrinka ani Federer do Bratislavy neprídu, Slovensku sa zvýšila šanca na záverečný turnaj

11.9.2019 (Webnoviny.sk) – Daviscupový zápas 1. skupiny euroafrickej zóny medzi Slovenskom a Švajčiarskom (13. – 14. septembra) sa definitívne odohrá bez účasti Rogera Federera a Stana Wawrinku.


Na stredajšej tlačovej konferencii to potvrdil nehrajúci kapitán švajčiarskeho tímu Severin Lüthi.


Andrej Martin predvádza nadpriemerné výkony

Domácemu tímu sa tak otvára šanca zabojovať o miestenku na záverečnom turnaji tejto súťaže v roku 2020, ktorý bude hostiť španielsky Madrid.

Za ostatný týždeň sme ustálili náš tím a chlapci sú v dobrej forme. Možno trošku vyčnieva Andrej Martin, ktorý predvádza nadpriemerné výkony a svojim štýlom hry môže byť pre súpera nepríjemný. Trávime spolu veľa času, hráme karty, nálada v tíme je dobrá a verím, že keď podáme optimálny výkon, tak sa budeme tešiť z víťazstva,” skonštatoval bývalý slovenský daviscupový reprezentant a súčasný kapitán tímu Dominik Hrbatý.

Švajčiarsko je na papieri outsiderom

Nehrajúci kapitán švajčiarskeho tímu Severin Lüthi priznal, že je vylúčené, aby na poslednú chvíľu zavítal do Bratislavy jeho zverenec Roger Federer alebo ďalší hviezdny hráč Stan Wawrinka. V jeho nominácii figurujú Henri Laaksonen, Marc-Andrea Hüsler, Sandro Ehrat, Damien Wenger a Jerome Kym. Na tlačovej konferencii skonštatoval, že domáci tím pripravil veľmi dobré podmienky a kurt je vo výbornom stave. Taktiež pozitívne sa vyjadril aj na adresu súpera.

Slovensko má veľmi dobrý tím. Má niekoľko dobrých hráčov medzi 100. – 200. miestom rebríčka ATP. Samozrejme, najlepším hráčom by mal byť Martin Kližan, ktorý bol okolo 30. pozície. Tiež poznám Filipa Poláška. Má veľmi dobrú formu, čo Slovensku dáva nové možnosti. Na papieri sme outsiderom tohto zápasu, ale v Davisovom pohári je všetko možné a urobíme maximum pre to, aby sme splnili náš cieľ a zvíťazili,” vyjadril sa Lüthi.

Viac k témam: Davisov pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Wawrinka ani Federer do Bratislavy neprídu, Slovensku sa zvýšila šanca na záverečný turnaj © SITA Všetky práva vyhradené.


Top