Home > Šport > Wang Ja-fan zvíťazila vo finále turnaja v Acapulcu, na okruhu WTA získala prvý titul

ACAPULCO 3. marca (WebNoviny.sk) – Číňanka Wang Ja-fan ovládla dvojhru na turnaji na tenisovom turnaji WTA International Abierto Mexicano Telcel v mexickom Acapulcu (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch).

V sobotňajšom finále zdolala 25-ročná tenistka piatu nasadenú Američanku Sofiu Keninovú 2:6, 6:3, 7:5. Číňanka, ktorej patrí 65. miesto v rebríčku WTA, premenila na prvenstvo vôbec prvú finálovú účasť na turnaji hlavného ženského okruhu.

Vo finále štvorhry zvíťazil bielorusko-čínsky pár Viktoria Azarenková, Saj-saj Čeng nad dvojicou Desirae Krawczyková z USA a Giuliana Olmosová z Mexika 6:1, 6:2.

WTA International Abierto Mexicano Telcel

finálové výsledky sobotňajších stretnutí

Dvojhra:
Wang Ja-fan (Čína) – Sofia Keninová (USA-5) 2:6, 6:3, 7:5

Štvorhra:
Viktoria Azarenková, Saj-saj Čeng (Biel./Čína) – Desirae Krawczyková, Giuliana Olmosová (USA/Mex.) 6:1, 6:2

Viac k témam: WTA International
Zdroj: Webnoviny.sk – Wang Ja-fan zvíťazila vo finále turnaja v Acapulcu, na okruhu WTA získala prvý titul © SITA Všetky práva vyhradené.