Ste tu
Home > Spravodajstvo > Vyžrebovali osemfinále Ligy majstrov, šlágrom súboj FC Barcelona – Paríž Saint-Germain

Vyžrebovali osemfinále Ligy majstrov, šlágrom súboj FC Barcelona – Paríž Saint-Germain

14.12.2020 (Webnoviny.sk) – Vo švajčiarskom Nyone v pondelok napoludnie vyžrebovali dvojice osemfinále futbalovej Ligy majstrov. Na prvý pohľad je zrejmé, ktorý dvojzápas bude pútať najväčšiu pozornosť – španielsky velikán FC Barcelona narazí na úradujúceho finalistu Paríž Saint-Germain.


Obhajca trofeje Bayern Mníchov si zmeria sily s Laziom Rím a 13-násobného šampióna LM Real Madrid vyzve Atalanta Bergamo. Prvé zápasy odohrajú 16., 17., resp. 23. a 24. februára 2021, odvety 9., 10., resp. 16. a 17. marca 2021. Výkop bude vo všetkých prípadoch o 21.00 h SEČ. Nasadené mužstvá budú hrať v domácom prostredí až v odvetných zápasoch.


Šláger FC Barcelona – Paríž Saint-Germain

Barcelona a Paríž odohrali nezabudnuteľné osemfinále v sezóne LM 2016/2017. Po suverénnom triumfe Paríža 4:0 v Parku Princov takmer nebolo pochýb o postupujúcom. Lenže v odvete na Camp Nou sa zrodilo vysoké víťazstvo domácich 6:1 a bolo po nádejach Parížanov.

V tomto zápase skóroval dvakrát za Kataláncov aj Brazílčan Neymar, ktorý sa neskôr v lete 2017 za rekordne vysokú sumu 222 mil. eur stal hráčom PSG a dodnes tam patrí medzi ťahúňov mužstva, hoci aktuálne utrpel ťažké zranenie členka.

Barcelone sa do istej miery vypomstilo, že na poslednú chvíľu stratila líderskú pozíciu v G-skupine. Po triumfe v Barcelone (3:0) ju vyhral Juventus a dostal sa na rozdiel od FCB medzi nasadené tímy. Juventus si zahrá v osemfinále proti jedinému portugalskému zástupcovi FC Porto.

Po štyri tímy z Nemecka a Španielska

V osemfinále nechýbajú poslední dvaja finalisti LM Bayern a PSG. Iba štvorica FC Porto, FC Sevilla, Lazio Rím a Borussia Mönchengladbach v uplynulej sezóne chýbala v aktuálnej šestnástke najlepších. Mönchengladbach je úplný nováčik vo vyraďovacej časti LM, Sevilla zasa v lanskej sezóne ovládla Európsku ligu.

Šestnásť osemfinalistov Ligy majstrov 2020/2021 pochádza zo šiestich futbalovo najvyspelejších krajín Európy.  Po štyroch zástupcoch majú v šestnástke najlepších Nemecko (Bayern Mníchov, Borussia Dortmund, RB Lipsko a Borussia Mönchengladbach) a Španielsko (Real Madrid, Atlético Madrid, FC Barcelona, FC Sevilla). Po tri tímy mali pri žrebe v osudí Taliani (Juventus Turín, Atalanta Bergamo a Lazio Rím) a Angličania (FC Liverpool, Manchester City, FC Chelsea).

Po jednom zástupcovi dodali Francúzsko (Paríž Saint-Germain) a Portugalsko (FC Porto). Futbalová jar v LM bude bez takých veličín európskeho futbalu, akými sú Manchester United a Inter Miláno. Nepostúpili ani Ajax Amsterdam či Šachtar Doneck.

Liga majstrov 2020/2021 – žreb osemfinále

prvé zápasy sú na programe 16., 17., resp. 23. a 24. februára 2021 a odvety 9., 10., resp. 16. a 17. marca 2021. Výkop bude vo všetkých prípadoch o 21.00 h SEČ.

Borussia Mönchengladbach (Nem.) – Manchester City (Angl.)

Lazio Rím (Tal.) – Bayern Mníchov (Nem.)

Atlético Madrid (Šp.) – Chelsea (Angl.)

RB Lipsko (Nem.) – FC Liverpool (Angl.)

FC Porto (Portug.) – Juventus Turín (Tal.)

FC Barcelona (Šp.) – Paríž Saint-Germain (Fr.)

FC Sevilla (Šp.) – Borussia Dortmund (Nem.)

Atalanta Bergamo (Tal.) – Real Madrid (Šp.)

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyžrebovali osemfinále Ligy majstrov, šlágrom súboj FC Barcelona – Paríž Saint-Germain © SITA Všetky práva vyhradené.


Top