Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Vyššie platy pre železničiarov zostávajú otvorené, ústupky vykonali odborári aj štátny dopravca

Vyššie platy pre železničiarov zostávajú otvorené, ústupky vykonali odborári aj štátny dopravca

BRATISLAVA 24. januára (WebNoviny.sk) – Mzdový nárast ostáva stále otvorený vo vyjednávaní o tohtoročnom dodatku ku kolektívnej zmluve v Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) na roky 2017 až 2019.

Trvajú na zvýšení miezd

Odborové organizácie v štátnom osobnom vlakovom dopravcovi zatiaľ trvajú na zvýšení miezd v priemere o sto eur. Sociálni partneri sa snažia dohodnúť na náraste miezd za účasti sprostredkovateľa.

„ZSSK urobila ústupový krok a pripustila aj ďalšie diskusie o zvyšovaní tarifných miezd. Odborári zasa deklarovali zámer ustúpiť od požiadavky nového typu plošnej odmeny sto eur vyplácanej v lete a v zime,“ informoval agentúru SITA riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

V stredu 23. januára sa konalo neformálne stretnutie vybraných zástupcov zamestnancov a zamestnávateľa so sprostredkovateľom. Ten po predchádzajúcich individuálnych stretnutiach so zástupcami odborárov a spoločnosti navrhol zvýšenie tarifných miezd, ako aj variabilnej zložky mzdy vo vybraných profesiách.

Diskusia o návrhu sprostredkovateľa

„Účelom stretnutia teda nebolo predkladanie ďalších návrhov, ale diskusia o návrhu sprostredkovateľa. Dohodli sme sa, že odborári pripravia konkrétny návrh. Prvý návrh sprostredkovateľa teda nebol prijatý,“ uviedol Kováč.

Vo štvrtok 24. januára si mali potvrdiť termín oficiálneho kolektívneho vyjednávania pred sprostredkovateľom. „Tam sa zúčastnia zástupcovia všetkých odborových centrál. Predtým odborové centrály doručia ich konkrétny návrh mzdového nárastu,“ dodal Kováč.

Viac k témam: odbory, platy, ŽSR Železnice Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyššie platy pre železničiarov zostávajú otvorené, ústupky vykonali odborári aj štátny dopravca © SITA Všetky práva vyhradené.

Top