Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Výrobné linky Volkswagen Slovakia sa na dva týždne zastavia

Výrobné linky Volkswagen Slovakia sa na dva týždne zastavia

BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) – V spoločnosti Volkswagen Slovakia (VW SK) sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tisícky zamestnancov budú od 22. decembra do 6. januára 2019 čerpať plánovanú celozávodnú dovolenku.

Údržba a kontrola zariadení

V rámci plánovanej odstávky sa uskutoční v závode komplexná údržba a kontrola zariadení, o ktorú sa postarajú stovky zamestnancov a pracovníci dodávateľských firiem.

Na starosti budú mať technologické a stavebné úpravy, ktoré nie je možné realizovať počas výroby. Produkcia automobilov sa vo všetkých troch segmentoch rozbehne opäť 7. januára 2019. Informoval o tom v piatok hovorca VW SK Michal Ambrovič.

Spoločnosť počas celozávodnej dovolenky podnikne aj intenzívne kroky, aby naďalej zlepšovala pracovné podmienky svojich zamestnancov. „Napríklad pre zvýšenie bezpečnosti pohybu pracovníkov v montážnej hale H3a bude realizovaná ďalšia etapa protišmykovej povrchovej úpravy podlahy. V karosárni H4b nasadí spoločnosť opatrenia na zabránenie vstupu chladu v zimnom období,“ ozrejmil Michal Ambrovič.

Milióny vozidiel

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň najväčším súkromným zamestnávateľom. Spolu so svojimi spolupracovníkmi je najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, len za minulý rok odviedol na daniach a odvodoch približne 250 miliónov eur.

Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,35 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem toho produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Viac k témam: Vianoce, Volkswagen Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – Výrobné linky Volkswagen Slovakia sa na dva týždne zastavia © SITA Všetky práva vyhradené.

Top