Ste tu
Home > Médiá > Fotoreport > <i></i> VÝMENNÉ POBYTY NA OBCHODNEJ AKADÉMII V TREBIŠOVE

VÝMENNÉ POBYTY NA OBCHODNEJ AKADÉMII V TREBIŠOVE

Študenti 4. A a 4.B Obchodnej akadémie v Trebišove sa v rámci predmetu podnikanie v cestovnom ruchu v dňoch 04. – 05. 02. 2016 zúčastnili výmenného pobytu na OA v Poprade.


Prvý deň študenti navštívili školu, kde sa práve konal kontraktačný deň. Tam si vymieňali  obchodné skúsenosti z cvičných firiem. Neskôr dievčatá  z partnerskej študentskej spoločnosti  Julene´ s Ladies  študentov  po sprevádzali  mestom a oboznámili s   jeho historickými pamiatkami.  Večer sa zabavili na maškarnom plese, ktorý zorganizovala práve domáca spoločnosť dievčat z 3.E .


IMG_20160401_092700 – kópia

Druhý deň pobytu si niesol turistického ducha. Hneď ráno nasadli na tatranskú železnicu , ktorou sa viezli do Starého Smokovca. Odtiaľ vyrazili pešo na Hrebienok, kde si mohli pozrieť Ľadový dom a krásne ľadové sochy.  Cesta pokračovala na Bilíkovu  a neskôr  na Rainerovu chatu.

V dňoch 30. 03. – 01. 04. 2016 zasa navštívili našu školu študenti z OA Poprad.  Prvý deň pre nich bola pripravená prehliadka, kde navštívili  panovnícke sídlo rodu Andrássyovcov s hospodárskymi budovami, kde v súčasnosti sídli  Múzeum a kultúrne centrum Južného Zemplína. V expozíciách múzea mali možnosť vidieť históriu mlátenia obilia, poľnohospodárske stroje a mechanizmy, parnú oraciu súpravu a expozíciu tradičných remesiel.  Po krátkej prehliadke Obchodnej akadémie nasledovala prehliadka parku.

DSC_0978 – kópia

Druhý deň zasa nasledovala návšteva Vinohradníckej oblasti Tokaj.  Tu sa žiaci dozvedeli o technológii  spracovania vína, a jeho histórie. Neskôr študenti navštívili tufové pivnice  aj vyhliadkovú vežu Tokaj , z ktorej mali krásny výhľad nielen do vinohradov ale aj do neďalekého Maďarska.   Naša cesta končila v  obci Borša kde navštívili rodisko významného vodcu protihabsburgských povstaní z rokov  1703 – 11, Františka Rákocziho II.


Top