Ste tu
Home > Spravodajstvo > VÝLUKA MEDZI TREBIŠOVOM A STRÁŽSKYM

VÝLUKA MEDZI TREBIŠOVOM A STRÁŽSKYM

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) realizujú v dňoch od 24. do 27. apríla , v čase od 10.20 h. do 15.30 h., denné výluky medzi Trebišovom a Strážskym.


Zamestnanci ŽSR počas výluk odstránia anomálie v bezstykovej koľaji. Odstránia sa defektoskopické chyby koľajníc a v miestach lomov sa koľajnice nahradia novými. Následne sa vykoná smerová a výšková úprava geometrickej polohy koľaje, štrkovanie a úprava koľajového lôžka do predpísaného profilu. Výlukové práce sa realizujú postupne v jednotlivých úsekoch a podľa toho budú aj obmedzenia vo vlakovej doprave.


Vlaky budú nahradené autobusmi takto:

  • apríla (od 10:20 h do 15:15 h) v úseku Trebišov – Bánovce nad Ondavou
  • 25 a 26. apríla (od 10:20 h do 15:40 h) v úseku Michalovce – Bánovce nad Ondavou
  • apríla (od 10:30 h do 15:30 h) v úseku Strážske – Michalovce

Uvedené práce vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami a strojmi. Zváračské práce sa zrealizujú  v spolupráci s dodávateľskou firmou.


Tlačová správa ŽSR


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top