Ste tu
Home > Hokej > Vyhlásili tri hviezdy týždňa v NHL, najviac zažiaril kanonier „bleskov“ Kučerov

Vyhlásili tri hviezdy týždňa v NHL, najviac zažiaril kanonier „bleskov“ Kučerov

NEW YORK 18. februára (WebNoviny.sk) – Ruský útočník tímu Tampa Bay Lightning Nikita Kučerov sa stal prvou hviezdou uplynulého týždňa v NHL.

Ďalšími dvoma hviezdami za sledované obdobie boli ďalší ruský krídelník Vladimir Tarasenko (St. Louis Blues) a kanadský center Pittsburghu Sidney Crosby.

Štvorbodové zápasy Kučerova

Kučerov desiatimi bodmi v troch zápasoch (3+7) potvrdil pozíciu najproduktívnejšieho hráča NHL. Zápisy 1+3 mal v súbojoch proti Calgary (6:3) a Dallasu (6:0). Pri víťazstve 3:0 proti Montrealu bol jeho gól zároveň víťazný.

Dvadsaťpäťročný Kučerov v 59 zápasoch v tomto súťažnom ročníku nastrieľal 27 gólov a pridal 67 asistencií. Na konte má aj 37 bodov (11+26) v presilovkách, najviac z celej NHL.

Desať bodov nazbieral aj Crosby

Ďalší Rus Tarasenko sa 10 bodmi (4+6) podieľal na štyroch víťazstvách St. Louis a prekonaní klubového rekordu s 10 víťaznými zápasmi v neprerušenej sérii.

Do tretice aj Sidney Crosby zaznamenal 10 bodov (2+8) za sledované obdobie a výrazne pomohol Pittsburghu k trom víťazstvám a posunu na pozíciu s voľnou kartou vo Východnej konferencii.

Viac k témam: NHL, Pittsburgh Penguins, St. Louis Blues, Tampa Bay Lightning
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyhlásili tri hviezdy týždňa v NHL, najviac zažiaril kanonier „bleskov“ Kučerov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top