Ste tu
Home > Zaujímavosti > Vydražili luxusné sídla mexických drogových bosov, niektoré mali aj únikové tunely

Vydražili luxusné sídla mexických drogových bosov, niektoré mali aj únikové tunely

BRATISLAVA 24. júna (WebNoviny.sk) – V hlavnom meste Mexika dražili luxusné nehnuteľnosti, ktoré zhabali lídrom drogového kartelu. V ponuke boli domy s bazénmi a únikovými tunelmi, rozľahlý ranč či byt, v ktorom zomrel jeden zo zločincov.


Predpokladali vyšší zisk

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador sľúbil, že zisk z aukcie bude smerovať tým, ktorých ovplyvnila zločinecká aktivita gangov v štáte Guerrero.


Úradom sa zatiaľ podarilo predať deväť z 27 nehnuteľností. Podľa tamojších médií za ne dostali 56,6 milióna pesos (v prepočte približne 2,6 milióna eur), pričom predpokladali, že celková čiastka sa vyšplhá na 167 miliónov pesos (zhruba 7,7 milióna eur).

Prezident predá svoje lietadlo

Podobná dražba sa konala aj koncom mája. Vtedy za domy a autá zločincov získali 1,5 milióna dolárov (približne 1,3 milióna eur). Ďalšie aukcie sa uskutočnia počas nasledujúcich mesiacov.

Andrés Manuel López Obrador takisto vyhlásil, že predá svoje prezidentské lietadlo, aby finančne podporil úsilie zamerané na boj proti nelegálnej migrácii.

Viac k témam: aukcia, drogový kartel
Zdroj: Webnoviny.sk – Vydražili luxusné sídla mexických drogových bosov, niektoré mali aj únikové tunely © SITA Všetky práva vyhradené.


Top