Ste tu
Home > Správy > Východ Turecka zasiahlo zemetrasenie, hlásia stovky zranených aj niekoľko mŕtvych

Východ Turecka zasiahlo zemetrasenie, hlásia stovky zranených aj niekoľko mŕtvych

25.1.2020 (Webnoviny.sk) – Zemetrasenie s magnitúdom 6,8, ktoré v piatok večer zasiahlo východ Turecka, si vyžiadalo najmenej 21 mŕtvych. V sobotu o tom informovali miestni záchranári s tým, že ďalších vyše tisíc ľudí utrpelo zranenia.

Záchranné zložky pokračujú v pátraní po zhruba tridsiatke ľudí, ktorí uviazli pod troskami zrútených budov v provinciách Elazig a Malatya, informoval minister zdravotníctva Fahrettin Koca a zároveň varoval, že počet obetí môže stúpnuť.

Zemetrasenie zasiahlo oblasť neďaleko mesta Sivrice vo východotureckej provincii Elazig o 18:55 stredoeurópskeho času, uviedol turecký Úrad pre katastrofy a núdzový manažment, podľa ktorého zaznamenali aj 228 dotrasov.

Minister životného prostredia Murat Kurum zas informoval, že vo dvoch spomínaných provinciách sa zrútilo asi 30 budov a stovky ďalších sú poškodené a nebezpečné. Otrasy pritom bolo cítiť aj v Sýrii, Libanone a Iráne.

Viac k témam: mŕtvi ľudia, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Východ Turecka zasiahlo zemetrasenie, hlásia stovky zranených aj niekoľko mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.

Top