Ste tu
Home > Ekonomika > Všeobecná zdravotná poisťovňa prišla vlani o desaťtisíce poistencov, dôvodov je niekoľko

Všeobecná zdravotná poisťovňa prišla vlani o desaťtisíce poistencov, dôvodov je niekoľko

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 6. novembra (WebNoviny.sk) – Poistný kmeň Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) sa v minulom roku zmenšil, priemerný evidovaný počet poistencov v roku 2017 predstavoval 3 238 547, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom bolo menej o 26 358 osôb.


Polovicu tvorili poistenci štátu

Z uvedeného počtu poistencov bolo 49,1 % mužov a 50,9 % žien. Vyplýva to z návrhu Súhrnnej výročnej správy SR za rok 2017, ktorý v utorok schválila vláda.


Štruktúra poistného kmeňa v roku 2017 bola nasledovná: 55,6 % tvorili poistenci štátu, 36,0 % zamestnanci, 7,2 % samostatne zárobkovo činné osoby a 1,2 % tvorili ostatní.

Z pohľadu počtu uzatvorených a ukončených poistných vzťahov v roku 2017 bol prechod do iných poisťovní o 8 738 osôb vyšší ako počet poistencov, ktorí podali prihlášku do VšZP.

Úbytok bol vyšší ako prírastok

Prírastok poistencov z iných dôvodov ako príchod z inej poisťovne predstavoval 2 129 osôb, pričom úbytok osôb z dôvodu úmrtia bol o 13 037 vyšší ako prírastok novonarodených poistencov.

Prírastok v poisťovni zaznamenali na vyššom príchode poistencov z cudziny ako odchode do cudziny (o 8 088 poistencov), tiež bol vyšší príchod poistencov z EÚ ako odchod do EÚ (o 7 078 poistencov).

Viac k témam: VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Všeobecná zdravotná poisťovňa prišla vlani o desaťtisíce poistencov, dôvodov je niekoľko © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top