Ste tu
Home > Kultúra > DO TREBIŠOVA PRICHÁDZAJÚ TELEVÍZNE HVIEZDY S HROU VŠADE DOBRE

DO TREBIŠOVA PRICHÁDZAJÚ TELEVÍZNE HVIEZDY S HROU VŠADE DOBRE

Zdieľaj tento článok

Do trebišovského kultúrneho strediska zavítajú hviezdy celoštátneho formátu, prídu odohrať divadelnú hru od Rasťa Piška s názvom Všade dobre.


Herci si urobia zastávku taktiež aj v Michalovciach, kde taktiež odohrajú predstavenie. A na čo sa môžme tešiť?


Všade dobre … aj na ulici

Príbeh inscenácie Všade dobre sa začína tým, ako sa dvaja manželia Gusto a Grétka ocitnú v zdanlivo neriešiteľnej situácii – na ulici. Nevidia iné riešenie ako spoločne spáchať samovraždu. Keďže sa im to nepodarí, pokúsia sa s touto situáciou popasovať. V snahe prežiť sa nezastavia pred ničím, skúšajú žobrať, vtierať sa na rôzne spoločenské akcie, či dokonca vyskúšať najstaršie remeslo na svete.

Kvôli ich naivite sa pripoja k bezdomovcovi Zemákovi a pomaly sa im na ulici dokonca začína páčiť. Uvedomujú si, že ulica im poskytla slobodu a dokonca zistili, že nie je nad pocit, byť s niekým, na kom vám záleží. Preto na konci, keď im starosta ponúkne byt, reakcia manželov bude prekvapivá. Predstavenie sa končí symbolicky na Vianoce, a je to tragikomédia, pri ktorej si človek uvedomí, aké povrchné vzťahy sú náplňou v jeho živote. Nič nie je dôležitejšie ako to, že rodina je spolu. Inscenácia divadelnej hry Všade dobre sa uskutoční v nedeľu 10. apríla 2016 o 19.00 h v divadelnej sále MsKS v TrebišoveVstupné na hru Všade dobre je 9 €.

Predpredaj vstupeniek prebieha v pokladni MsKS (na prízemí). Otváracie hodiny pokladne MsKS: STREDA – NEDEĽA od 16.00 h do 19.45 h.

Účinkujú: Zuzana Tlučková, Rasťo Piško, Pavol Topoľský

Všade dobre
Plagát k hre Všade dobre

Zdieľaj tento článok

Top