Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Vozidlá Diaľničnej patroly vlani najazdili milióny kilometrov, pomohli aj pri zasiahnutí bleskom

Vozidlá Diaľničnej patroly vlani najazdili milióny kilometrov, pomohli aj pri zasiahnutí bleskom

BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) – Šestnásť vozidiel Diaľničnej patroly Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) najazdilo v roku 2018 viac ako 2,3 milióna kilometrov. Najviac zasahovali v Bratislavskom kraji, kde vlani najazdili takmer 150 tisíc kilometrov.

Najviac nehôd bolo v Bratislave

Ako v pondelok informovala NDS, Diaľničná patrola v minulom roku najčastejšie zasahovala pri dopravných nehodách, a to celkovo 1 639-krát. K dopravným nehodám vyslali svoje vozidlá najviac strediská správy a údržby diaľnic v Bratislave (422-krát), v Galante (149) a v Trnave (142).

Azda najvýznamnejšou činnosťou patroly je zabezpečiť bezpečnosť účastníkov cestnej premávky zákrytom odstaveného vozidla, aby sa predišlo ďalším komplikáciám. Toto patrola v minulom roku vykonala 10 681-krát. Najviac odstavených vozidiel na diaľnici a rýchlostných cestách zaznamenali strediská v Trnave (1 267), Galante (1 256) a Bratislave (1 176),“ uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Najčastejšími dôvodmi odstavenia vozidla boli defekt, porucha vozidla a nedostatok paliva v nádrži. Diaľničná patrola poskytla primeranú súčinnosť pri výmene a dohustení kolesa v prípade defektu 2 469-krát a poskytovala primeranú súčinnosť aj pri potrebe doplnenia pohonných hmôt.

Diaľničná patrola v minulom roku zasahovala 52-krát pri požiari vozidiel, raz dokonca pri odstavenom vozidle, ktoré zasiahol blesk. Patrola pomohla aj dvom vodičom, ktorým prišlo za volantom nevoľno,“ priblížila Michalová s tým, že v tomto prípade zalarmovala záchrannú službu.

Vymenili vyradené vozidlá

NDS v roku 2018 zaobstarala štyri nové vozidlá Diaľničnej patroly. Tie nahradili rovnaký počet starých, ktoré boli vyradené pre nepojazdnosť, alebo vysoký počet najazdených kilometrov.

Nové vozidlá išli na strediská v Trenčíne, Malackách, Považskej Bystrici a Košiciach. Autá Diaľničnej patroly tiež dostali kužeľ s LED osvetlením, sadu LED potrebnú pri zabezpečení vozidla, označení prekážky, či pri potrebe realizovať uzáveru.

Služba Diaľničná patrola funguje od apríla 2015, odvtedy najazdili jej vozidlá vyše 8,6 milióna kilometrov. Zasahujú na viac ako 700 kilometroch diaľnic a rýchlostných ciest, motoristi môžu o pomoc patroly požiadať na telefónnom čísle 0800 100 007, alebo cez aplikáciu Pomoc na diaľnici.

Viac k témam: Diaľničná patrola, dopravná nehoda, Národná diaľničná spoločnosť (NDS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Vozidlá Diaľničnej patroly vlani najazdili milióny kilometrov, pomohli aj pri zasiahnutí bleskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Top