Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Volkswagen Slovakia opäť spustil výrobu, počas odstávky prebehla údržba strojov aj stavebné úpravy

Volkswagen Slovakia opäť spustil výrobu, počas odstávky prebehla údržba strojov aj stavebné úpravy

29.7.2019 (Webnoviny.sk) – Bratislavský závod Volkswagen Slovakia v pondelok po dvojtýždňovej plánovanej odstávke opätovne spustil výrobné linky. Po celozávodnej dovolenke do práce nastúpili aj zamestnanci nástrojárne v Stupave.

Pribudli nabíjacie stanice

Informovala o tom spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy poskytnutej agentúre SITA. Čiastočne zastavená bude ešte týždeň výroba v martinskom závode.

Počas plánovanej odstávky sa vykonali náročnejšie technologické a stavebné úpravy, ktoré nebolo možné realizovať počas prebiehajúcej výroby.

Neodkladné úlohy podľa automobilky čakali aj na pracovníkov údržby, ktorí sa venovali údržbe a kontrole výrobných zariadení, automatizačnej techniky a robotov. Odstávku spoločnosť využila aj na dobudovanie nabíjacích staníc či sanáciu autobusových zastávok pri najnovšej bráne do závodu.

Najväčší súkromný zamestnávateľ

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5,5 milióna vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine.

Spoločnosť je spolu so svojimi zamestnancami najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, za rok 2017 odviedla na daniach a odvodoch približne 250 mil. eur a preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku vyše 4,5 mld. eur.

Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Viac k témam: celozávodná dovolenka, Volkswagen Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen Slovakia opäť spustil výrobu, počas odstávky prebehla údržba strojov aj stavebné úpravy © SITA Všetky práva vyhradené.

Top