Ste tu
Home > Správy > Vojnový veterán napadol chlapca, ktorý si počas hymny nedal dole čiapku, poslúchol vraj Trumpa

Vojnový veterán napadol chlapca, ktorý si počas hymny nedal dole čiapku, poslúchol vraj Trumpa

8.8.2019 (Webnoviny.sk) – Američan, ktorý cez víkend napadol na rodeu trinásťročného chlapca za to, že si nedal počas americkej hymny dole čiapku, teraz tvrdí, že len plnil nariadenia amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Ako vo štvrtok uviedol jeho obhajca Lance Jasper, jeho klient, 39-ročný Curt James Brockway, je vojnový veterán, ktorý utrpel vážny úraz mozgu a je presvedčený, že naďalej plní príkazy najvyššieho šéfa ozbrojených síl USA, teda prezidenta Trumpa. Obhajca preto bude žiadať, aby súd prihliadal na posudok zo strany psychiatra.

Útok na chlapca sa odohral v sobotu na rodeu v mestečku Superior v americkej Montane. Ako tvrdí Taylor Hennick, jedna zo svedkýň útoku, počas hymny zrazu počula neďaleko seba úder a videla, ako telo chlapca bezvládne padá k zemi a tvár má zaliatu krvou.

Útočník údajne potom okolostojacim vysvetľoval, že chlapec si ranu zaslúžil, pretože neprejavil úctu k štátnej hymne. Chlapca museli hospitalizovať.

Viac k témam: hymna, napadnutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojnový veterán napadol chlapca, ktorý si počas hymny nedal dole čiapku, poslúchol vraj Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.

Top