Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Vodič zrazil na priechode pre chodcov dôchodcu, muž zraneniam na mieste podľahol (foto)

Vodič zrazil na priechode pre chodcov dôchodcu, muž zraneniam na mieste podľahol (foto)

Zdieľaj tento článok

1.3.2021 (Webnoviny.sk) – Pri dopravnej nehode na priechode pre chodcov v Michalovskom okrese podľahol zraneniam 80-ročný chodec. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.


Podľa doterajších zistení 21-ročný vodič, ktorý s vozidlom VW Passat smeroval od obce Vinné do Michaloviec, po prejazde ľavotočivej zákruty s vozidlom z doposiaľ nezistených príčin zachytil 80-ročného chodca, ktorý prechádzal po riadne vyznačenom priechode pre chodcov. Žiaľ, chodec utrpel tak vážne zranenia, že im na mieste podľahol. Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom, prítomnosť alkoholu v krvi nebohého chodca budú zisťovať pri pitve.


Počas dokumentovania dopravnej nehody bol na mieste prítomný aj znalec z odboru cestná doprava. Michalovský policajný vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti a miera zavinenia účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: chodec, dopravná nehoda, tragická dopravná nehoda, úmrtie, zrážka chodca s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič zrazil na priechode pre chodcov dôchodcu, muž zraneniam na mieste podľahol (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top